SON DAKİKA
Ana Sayfa / MOTOSİKLET DÜNYASI / Borusan Oto, motosiklet satışında hedef büyüttü
BMW S 1000 XR

Borusan Oto, motosiklet satışında hedef büyüttü

Borusan Oto, BMW markalı motosiklet satışında da performansını katladı. Bu yıl Türkiye genelinde yıl sonunda 15 bin adetlik binek otomobil satışına ulaşmayı hedefleyen Borusan Oto, motosiklet satışında da iddialı hedefler koydu.

BMW motosiklet satışlarını yüzde 45 artıran Borusan Oto, yeni yatırımlar için de hareke geçti. BMW motosiklet satışını İstanbul Anadolu yakasına da taşıyan ve Ataşehir şubesinde motosiklet satışına başlayan Borusan Oto, ekim ayında da Ataşehir motosiklet showroom’unun resmi açılışını yapacak.

Ataşehir showroomu satışlara hız kazandırdı

Motosiklet pazarındaki hedef ve planlarıyla ilgili bilgi veren Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, Ataşehir showroom’da daha ilk aydan ciddi satış adetlerine imza attıklarını belirtti. “İstanbul Anadolu yakasında, özellikle

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya…

Bağdat Caddesi bölgesindeki çok fazla motosiklet tutkununa hizmet vermeye başladığımız için mutluyuz” diyen Uğur Sakarya, “Ekim ayında Ataşehir motosiklet showroom’umuzun resmi açılışını motosiklet tutkunları ile birlikte yapacağız” diye konuştu. Bu yıl 450 adet BMW motosiklet satacaklarına dikkat çeken Sakarya, şu bilgileri verdi: “Geçen yıl Borusan Oto olarak sattığımız 347 adet motosiklet satışını bu yıl daha şimdiden geçtik. Motosiklet satışlarımız da otomobil satışlarına paralel biçimde geçen yıla göre yüzde 45 artış gösterdi. Borusan Oto Ataşehir motosiklet showroom’unun da katkılarıyla 2015 yılını 450 motosiklet satışı ile kapatacağız” açıklamasını yaptı. Uğur Sakarya, Samandıra’da açılacak ve temsil ettikleri tüm markaların satış, ikinci el ve servis hizmetlerinin verileceği yeni tesiste İstanbul Anadolu yakasında ilk kez motosiklet servis hizmeti de vereceklerini sözlerine ekledi.