SON DAKİKA
Ana Sayfa / Honda / Motosikletle güvenli off-road sürüşü eğitiminin de adresi Honda

Motosikletle güvenli off-road sürüşü eğitiminin de adresi Honda

Trafikte güvenlik konusunda 40 yıldan uzun süredir dünyanın dört bir yanında 6 milyondan fazla insana eğitim veren Honda, 15 Africa Twin sahibine ücretsiz off-road eğitimi verdi.

Her yeni ürünüyle araçlarını ileri teknoloji aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle donatan Honda, tüm trafik paydaşlarının güvenliği için özel çaba sarf ediyor. 40 yıldan uzun bir süredir dünyanın dört bir yanında her yaştan sürücü ve yayaya trafik güvenliği ve güvenli sürüş eğitimleri veren Honda, 13 Eylül’de Africa Twin sahiplerine özel off-road eğitimi verdi. Eğitimlerini yeni bir boyuta taşıyan Honda Türkiye, Göktürk-İstanbul’da Africa Twin için özel olarak hazırlanan off-road eğitim merkezinde 15 kişiye off-road eğitimi verdi. Enduro school tarafından verilen eğitimde kurucu Murat Yazıcı ve ekibi, okulun kendine ait 10 dönüm arazisini Africa Twin için özel olarak yeniden hazırladı.

Yoğun taleple kontenjan artırıldı

İnternet üzerinden alınan başvuruların yoğunluğu nedeniyle 12 kişiye verilecek olan eğitim kontenjanı 15 kişiye çıkartıldı. İlk 3 saatte gelen 20 başvuru üzerine artırılan kontenjanla başvuru sırasına göre eğitim katılımcıları belirlendi. Sabah saatlerinde katılımcı ve eğitmenlerin kahvaltı için buluşmasının ardından konvoy halinde Göktürk’teki eğitim alanına ulaşıldı. Saat 17.00’ye kadar süren eğitimde öğle yemeği keyifli bir barbekü partisiyle daha da keyifli hale getirildi.

Bilinçli motosiklet kullanıcıları
Eğitimin öncelikli şartlarından olan Africa Twin’lerinde off-road lastiklerinin takılı olması, kask, mont, eldiven ve benzeri güvenlik aksesuarlarına bulunması konusunda tüm katılımcıların gösterdiği hassasiyet, Türk motosiklet kullanıcılarının ne kadar bilinçli olduklarının göstergesi oldu. Honda Türkiye’nin off-road lastiği alımı konusunda sunduğu destek ile eğitim katılımcılarının neredeyse tamamı Anlaş’ın Capra X modelinin 90/90 B21 M/C 54T TL M+S ölçülerindeki lastiklerini satın almış oldu.

EĞİTİM ORTAMI VİDEOSU:

İlginizi Çekebilir

Bosch, şimdi motosikletleri de birbirine bağlıyor

Bosch, 2014’ten bu yana otomobillerde kullanılan mySPIN akıllı telefon entegrasyon çözümünü, motosiklet ve diğer iki …

Yerli Civic Sedan’ın ihracatına başlandı

İlk üretimine 1997 yılında başlayan Honda Türkiye Fabrikası’nda hatlardan inen Civic Sedanlar Türkiye’nin ardından Körfez …