SON DAKİKA
Ana Sayfa / Ralli / Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu.

Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak sporcuların bayrak yarışını devir almalarıyla başlayan gençlik rüzgarı, İsfendiyar Mert Gür- Ege Can Ünlü ekibiyle esmeye devam ediyor.

Bu sezon Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yer alan Renç Koçibey Kupası Şampiyonası 1. kategoride yarışan Gür- Ünlü ekibi Yeşil Bursa Rallisi’nde gösterdikleri performans ile hem pilotlar, hem de co-pilotlar şampiyonasında liderlik koltuğuna oturdular.

Gelenek bozulmadı

Şu anda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda başa güreşen sporcuları büyük bölümü 2. kuşak sporcu.

İsfendiyar Mert Gür ve Ege Can Ünlü ekibi de ilk sezonları olmasına rağmen, 3 yarış sonunda zirveyi yakalamada zorlanmadılar.

İsfendiyar Mert Gür, otomobil sporlarında 1995 yılında ilk startını alan ve 45 zorlu yarışa co-pilot olarak imza atan, dönemin aranılan co-pilotu Macit Gür’ün oğlu. Mert Gür, babasının aksine direksiyonda olmayı tercih ederek Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Ege Can Ünlü ile start aldı.

Ege Can Ünlü de Türkiye’deki otomobil sporlarıyla ismi özdeşleşmiş, televizyoncu, yapımcı, gazeteci ve yarışçı olarak camiaya büyük emek vermiş Can Ünlü’nün oğlu. Mert Gür’ün co-pilotluğunu üstlenen Ege Can, babası Can Ünlü gibi co-pilotluğu tercih ederek, parkurların tozunu yutuyor.

Gür-Ünlü Ekibi’nin hedefi Renç Koçibey Kupası’nın sahibi olmak

Şu anda Türkiye Ralli Şampiyonası Renç Koçibey Kupası’nda Kategori 1’de zirvede olan ekip, sezonu şampiyon olarak bitirmeyi hedefliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında ayrı bir kategori olarak yer alan Renç Koçibey Kupası’nı alarak sezonu bitirmeyi planlayan ve kısıtlı bütçe ile yarışan genç ikili, önümüzdeki yıllarda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda güçlü otomobillerle yarışmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Tuzla’da Karting Heyecanı

Kartingde sezonun 4.yarışı, 26-27 Ağustos hafta sonunda TOSFED organizasyonu ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting …

Yeşil Bursa Rallisi’nde Skoda Fabia R5 Farkı!

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı olan 42.Yeşil Bursa Rallisi BC Vision Motorsport adına Skoda …