SON DAKİKA
Ana Sayfa / Akü / Yiğit Akü ile ‘Akıllı Yolculuk!’

Yiğit Akü ile ‘Akıllı Yolculuk!’

Yiğit Akü, teknolojinin son noktası “Akıllı Akü”yü üreterek dünyada bir ilke imza attı. Akıllı Akü için telefonunuza indireceğiniz uygulama ile artık akünüzün şarj durumundan aracınızın elektrik sistemine kadar her şeyi kolayca takip edebilirsiniz.

Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği inovatif ürünleriyle sektörde fark yaratan, bugün 5 kıtada 87 ülkeye ihracat yapan yüzde yüz Türk markası Yiğit Akü, yepyeni ürünü Prestige v3.0 Akıllı Akü’yü sunuyor. “Akıllı Çip / Mikro Devre” teknolojisi ile üretilen Prestige v3.0 Akıllı Akü’de bulunan garanti sayacı, araca ilk takıldığında devreye giriyor ve tüm verileri kaydediyor. Aküde problem yaşanması durumunda bu veriler sayesinde, hatanın araçtan mı, yoksa aküden mi kaynaklandığının tespitini sağlanıyor. Bluetooth Low Energy teknolojisinin kullanıldığı Prestige-akıllı aküler, aracın kaputunu açmadan, cep telefonuyla akünün ve aracın şarj durumu kontrol etme kolaylığı sağlıyor. Uygulama sayesinde, en yakın servis ve bayi noktasını navigasyon yardımı ile ulaşmak ve online akü satın almak da mümkün.

Sürücülerin yolda kalma endişesi yaşamadan, güvenle seyahat etmesi için Ar&Ge ve inovasyona verdiği önemle dikkat çeken Yiğit Akü A.Ş.’nin Genel Müdürü Erinç Çetin Miser; “Artık akıllı telefona sahip milyonlarca insan, gün içinde aldığı kaloriyi, attığı adımı arşivleyebildiği gibi, aküsünün çalışma disiplinini de arşivleyebilecek. Böylece kullanıcılarımız,seyahat güvenliklerini artırarak sorunsuz bir sürüş sağlayabilecekler” dedi.

İlginizi Çekebilir

Mercedes-Benz Türk, 50.yıldönümünü hikâyesinin başladığı yerde kutladı

1967 yılında Otomarsan ismiyle kurulanMercedes-Benz Türk,Türkiye’de kuruluşunun 50. yılını İstanbul Davutpaşa’da, faaliyetlerine başladığı eski otobüs …

Yeni Nissan X-Trail Türkiye’de

UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinde lanse edilen yeni Nissan X-Trail, Temmuz 2017 itibariyle Avrupa ile birlikte …