SON DAKİKA
Ana Sayfa / EXTRA / Porsche Cayman GT4 Clubsport

Porsche Cayman GT4 Clubsport

Porsche Cayman GT4 Clubsport, 2016’da pistlerde boy gösterecek. Yasal olarak yolda kullanıma uygun olmayan yeni model, başarılı yol modeli Cayman GT4 spor otomobili esas alınarak geliştirildi. Motor sporlarına yeni başlayanlara hitap eden bu yarışçının kaputunun altında, 385 hp’lik ortadan konumlandırılmış bir motor yer alıyor: Tıpkı yarışlara uygun seri üretimi yapılan kardeş modeli gibi, Cayman GT4 Clubsport’a da gücünü 3.8 litrelik altı silindirli boxer motor sağlıyor.

Porsche_GT4_Clubsport__2_ (1)

Cayman GT4 Clubsport, Porsche’nin vites değiştirme kolları direksiyondan olan çift debriyajlı şanzıman özelliğini ve mekanik arka diferansiyel kilidi sunuyor. Hafif süspansiyon kolu ön aksı, 911 GT3 Cup’tan alındı. Etkileyici yarış fren sistemi çapı 380 milimetre olan çelik monoblok fren diskleri ile donatıldı. Ağırlığı tam 1300 kilogram olan Cayman GT4 Clubsport, içten kaynaklı güvenlik kafesi ve yarış için tasarlanmış bir koltuğun yanı sıra, 6 noktadan bağlanan emniyet kemeri ile fabrika tesliminde gerçekten çok hafif.

Porsche_GT4_Clubsport__4_ (1)

Siparişleri Weissach’taki Porsche Motorsport’dan ya da ABD pazarı için Kuzey Amerika Porsche Motorsport’dan verilebilen Yeni Cayman GT4 Clubsport’un, 2016’da, Nürburgring VLN Şampiyonası, SRO GT4 serisi, ABD Pirelli GT3 Cup Trophy, Kanada Ultra 94 GT3 Cup Challenge ve Porsche Club of America tarafından gerçekleştirilen kulüp yarışlarının yanı sıra diğer dünya çapında kulüp seviyesindeki karşılaşmalar için homologasyonu planlanıyor.

Porsche_GT4_Clubsport__6_ (1)

 

İlginizi Çekebilir

Pirelli 2018 Takvimi ‘Alice Harikalar Diyari’nda!

Çekimleri İngiltere’nin en ünlü moda fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker tarafından gerçekleştirilen Pirelli 2018 Takvimi’nin …

İthal araç sahiplerinin son başvuru süresi 31 Temmuz’da doluyor.

El konulmuş veya takibteki ithal araçların ek ödeme karşılığında iadesi ve takibatın ortadan kalkması için …