SON DAKİKA
Ana Sayfa / EXTRA / 30 saniyede aracının değerini öğren!

30 saniyede aracının değerini öğren!

Otomobil Distribütörleri, Yetkili Bayiler, Bankalar, Sigorta Şirketleri ve Filo Yönetim Şirketleri gibi büyük yapılar ikinci el aracın değerini bazı özel çözümler ile ölçerken; araç sahibi için bu mümkün olamıyor.

Türkiye Avrupa’nın en büyük ikinci el araç pazarı

Türkiye’de yılda yaklaşık 5 Milyon İkinci El araç satışı gerçekleşiyor. Bu kadar çok ikinci el araç satışı yapılmasına karşın, araç alan ve ya satanlar için halen en büyük problem aracın kaç para ettiğini bilmektir. Şu anda piyasa satılmakta olan araç fiyatları veya bu işten anlayan bir arkadaştan alınan fikir ile belirlenmektedir.

Garaj Sepeti, Araba Değeri mobil uygulamasını ücretsiz sunuyor

Garaj Sepeti, Garaj Data kurumsal çözümleri ile kurumsal yapılara da veri hizmetleri sunmaktadır. Bu deneyimini kullanarak Araba Değeri mobil uygulamasını ücretsiz bir şekilde son kullanıcıya açmıştır.
Sadece 30 saniye harcayarak bilgileri girilen aracın o gün hangi fiyatlara hızlı satacağını, tok satıcı iseniz nasıl bir fiyat kullanmanız gerektiğini gösterir. Alırken de satarken de kullanıcıyı kolayca yönlendirir.

Ekstra bir bilgi veya uzmanlık gerekmiyor

Sadece gerçekten var olan araçlar için çalışan sistem yanlış bilgi girilmiş durumlarda sonuç vermez ve kullanıcının böylelikle hata yapmasını önler.
Örneğin seçilen bir aracın belirtilen pakette otomatik vites seçeneği yok ise değer göstermez. Başka bir örnek de 2016 model bir aracın kullanımına 80.000km girdiğinizde sonuç vermez çünkü 1 yılda bu kadar km gidilemeyeceğini anlar. Tamamen gerçek hayat ile örtüşen akıllı veri bilimi teknolojileri ve istatistik yöntemleri kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Infiniti Q60 Türkiye’de

Infiniti’nin “iF Design” Tasarım Ödüllü heyecan veren performans ve muhteşem tasarım özelliklerini bir araya getiren …

Trafik kazalarının acı bilançosu: Yılda 1,2 milyon can kaybı

Dünya genelinde meydana gelen trafik kazalarında saatte 118, bir yılda ise yaklaşık 1 milyon 250 …