SON DAKİKA
Ana Sayfa / Toyota / Yenilenen Yaris’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Yenilenen Yaris’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Kapsamlı bir şekilde yenilenen Toyota’nın B segmentindeki başarılı temsilcisi Yaris’in fiyatı açıklandı.

Yenilenen Yaris’in benzinli versiyonlar ı53 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, Yaris’in hibrit versiyonlarının satışları da 85 bin 550TL’den başlıyor.Yenilenen Yaris, Türkiye’de ve Avrupa’da yoğun rekabetin yaşandığı B segmentinde daha güçlü bir konum elde etmeye hazırlanıyor.

Bozkurt ”Yaris ile Rekabet Üst Boyuta Taşınacak”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yoğun rekabetin yaşandığı B segmentinde Yenilenen Yaris’in iddiasını çok daha güçlü bir şekilde ortaya koymaya hazırlandığını belirterek”Bu yılın Ocak-Mayıs dönemindeki 239 bin 760 adetlik toplam satışlar içinde B segmenti satışları 58 bin 875 adet ve yüzde 25’lik oranla C segmentinden hemen sonra geliyor. Yaris’in de bulunduğu bu segment geçtiğimiz yılı da 183 bin 923 adetlik satışla yine ikinci sırada kapatmıştı. 2016 yılını 835’i Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 Yaris satışıyla tamamladık. Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyacağız” dedi.

Türk mühendislerin de aralarında bulunduğu bir ekip tarafından yeniden tasarlandı

Bozkurt, hibrit versiyonuyla birlikte kaliteyi üst düzeye taşıdıklarını da söyleyerek“Yenilenen Yaris, konfor ve sürüş keyfi sunan bir şehir otomobili olarak dinamizmi yaşatacak” diye konuştu.

Türk mühendislerin de aralarında bulunduğu bir ekip tarafından yeniden tasarlanan Yaris’in her zamankinden çok daha ‘Avrupalı’ olduğunu da sözlerine ekleyen Bozkurt şunları söyledi;

“Toyota, YenilenenYaris’i geliştirirken özellikle tasarım, kalite, performans ve güvenlik konularına odaklandı. Avrupa’da Yaris satışlarının yüzde 40’ını oluşturan hibritversiyonu da, sınıfında farklı bir rol oynamaya devam edecek.Tüm ürün gamımızla olduğu gibi yeni 1,5 litrelik benzinli motor ve hibrit versiyonu ileYaris’in farkı ortaya çıkacak.

90 Milyon Euroluk Yatırım

3 yıllık çalışma sonucunda 90 milyon Euroluk yatırımla yenilenen Yaris tasarımı ile de farklılığını ortaya koyuyor. Otomobilin ön ve arka tasarımında yeni bir mimariye yer verilirken, Yaris’in üzerindeki yatay çizgiler, aracın daha geniş görünmesini ve düşük ağırlık merkezinin vurgulanmasını sağlıyor. Yenilenen Yaris’in ön bölümünde yeni bir tampon, yeni farlar ve ön panjur ile akıcı bir çizgi oluşturuldu. “Katamaran” şeklini alan bu tasarım sayesinde daha geniş ve yola oturan bir otomobil ortaya çıktı. Yeni arka bölüm ve stop grubu ise, aracın profiline ekstra uzunluk ve sportiflik katıyor. Ön taraftaki “katamaran” mimarisi, arka tarafta da yeni bir tamponla devam ettiriliyor.

Modern ve yeni bir kabin görünümü

Yeni Yaris’in kabini, yeni döşemeler, renkler, ince detaylarla ve artan ergonomik alanlarla şimdi daha da modern bir görünüme kavuştu. Yenilenen Yaris’te yeni sürücü göstergesinde iki analog gösterge ve onların ortasında yeni 4.2inç’lik renkli TFT çoklu bilgi ekranı yer alıyor. Farklı bilgiler ve araçla ilgili detaylar buradan takip edilebiliyor ve kullanıcı istediği ekranı direksiyondaki düğmelerden seçebiliyor.

Yeni Yaris’te 1,5 lt’lik Motor

Yaris’te tamamen yeni 1,5 litrelik dört silindirli benzinli motor, mevcut 1,33 litrelik motorun yerini alacak. Yaris ürün yelpazesi arasında 111 HP’lik 1,5 litre benzinli ve 100 HP’lik 1,5 litre hibrit versiyonunun yanı sıra 69 HP güç üreten 1,0 litre üç silindirli motor da sunulacak. 1,0 litrelik motor, 5 ileri manuel şanzımanla sunulurken, hibrit model e-CVT, yeni 1,5 litrelik benzinli motor ise tercihe göre 6 ileri manuel veya CVT şanzımanla tercih edilebilecek.

Yaris, kullanıcılara hibrit versiyonunu da sunarak B segmentinde eşsiz olmaya devam edecek. Toyota Yaris Hybrid’in, akıcı, rahat ve keyifli sürüşü ile birlikte sınıfının en iyi egzoz emisyonu ve düşük yakıt tüketimi de otomobili bir adım daha öne çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de Üretilen Toyota C-HR, 90 Ülkeye İhraç Edilecek

Toyota Türkiye’nin 350 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleştirdiği proje ile Türkiye’de üretilen ilk hibrit ve ilk crossover otomobili …