SON DAKİKA
Ana Sayfa / Fiat / 9 ileri otomatik şanzımanlı Yeni Jeep Compass ekimde Türkiye’de!

9 ileri otomatik şanzımanlı Yeni Jeep Compass ekimde Türkiye’de!

Sınıfının en gelişmiş 4×4 sistemlerine sahip,en yetenekli kompakt SUV modeli olarak dikkat çekecek Jeep Compass, İstanbul Autoshow 2017’de tanıtıldı.

Jeep Compass,Ekim 2017’den itibaren ülkemizde satışa sunulacak. Yakıt verimliliğine sahip güçlü motorlar, geleneklerine bağlı özgün Jeep tasarımı, ‘on-road’ve off-road’ ‘sürüş dinamikleri ve yenilikçi güvenlik teknolojilerini bünyesinde barındıran Jeep Compass markanın küresel pazarlarda daha geniş kitlelere ulaşma stratejisini destekliyor. Fuarda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, “Yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunacağımız Jeep Compass, merakla beklenen ve segmentini yukarı çekecek bir model olarak ön plana çıkıyor. Yılın son döneminde satışa sunacağımız 9 ileri otomatik şanzıman gibi özelliklere sahip Jeep Compass için ilk etapta 200 adetlik bir satış hedefi belirledik. Modelimizin siparişlerini şimdiden almaya başladık” açıklamasında bulundu.

Sinan Saip Bel - Tofaş CEO Cengiz Eroldu
Sinan Saip Bel – Tofaş CEO Cengiz Eroldu

Dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerin ortak beğenisi için geliştirilip üretilen yeni Jeep Compass’ın Türkiye’deki ilk tanıtımı, İstanbul Autoshow 2017 kapsamında gerçekleştirildi. Tamamen yenilenen Jeep Compass, Ekim ayıyla birlikte Türkiye’de satışa sunulacak.Yeni Compass’ın basın tanıtımında konuşan Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, “Yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunacağımız Jeep Compass, merakla beklenen, offroad kabiliyeti ve diğer ürün özellikleriylesegmentini yukarı çekecek bir model olarak ön plana çıkıyor. Yılın son döneminde satışa sunacağımız 9 ileri otomatik şanzımanlı Jeep Compass için yılın son üç ayı içinde 200 adetlik satış hedefi belirledik. Modelimizin siparişlerini şimdiden almaya başladık” açıklamasında bulundu.

Geleneksel premium Jeep tasarımı ve açık hava keyfi

İstanbul’da ilk kez sergilenen Yeni Jeep Compass zarif ve güçlü tasarım hatlarıyla dikkat çekiyor.Otomobilin yeni ve geniş gövde tasarımı, camdan tekerleğe kadar olan mükemmel orantısıyla ilk bakışta heyecan uyandırıyor. Compass’ta, efsanevi yedi delikli petek ızgaranın dışındaki bölümleri parlak siyah yüzeylerle yeniden yorumlayarak modernize edildi.Ön farların etrafını çevreleyen siyah kontüraraca daha dinamik bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda Yeni Jeep Compass’a daha kişilikli ve özgün bir görünüm sağlıyor. Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi, şişkin çamurluklar ve belirgin omuz çizgisiyle yeni Jeep Compass son derece dinamik bir profil sergiliyor. Parlak siyah tavan kompakt SUV segmentinde benzersiz ve özgün bir görünümü beraberinde getiriyor.

Çift parça açılabilir cam tavan mümkün olan en geniş açılma alanını sağlarken sürücü ve beraberindeki yolculara açık hava özgürlüğü sunuyor.Yeni Jeep Compass arka tasarımla da çekici bir görünüm sunuyor. Arka tasarımı LED teknolojisine sahip stop lambaları domine ediyor. Bagaj kapağına kadar uzanan iki parçalı stop tasarımı Yeni Jeep Compass’ın genişlik algısını arttırıyor.

Üstün özelliklere ve teknolojilere sahip premium iç mekân

Yeni Jeep Compass,sürücü ve beraberindeki yolcularını malzeme kalitesi yüksek, üstün teknik detaylarla bezenmiş iç mekânıyla karşılıyor. Trapez formlu orta konsolun üst bölümü donanım seviyesine göre değişkenlik gösteren 5, 7 veya 8,4 inç’lik dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu bölümün altında iklimlendirme sistemine ait kumanda paneli ve hemen altında ise ayrı bir bölüm olarak vites konsolu yer alıyor. Vites kolu, Selec-Terrain kumanda paneli, elektrikli el freni, ‘start&stop’ (ESS) düğmesi, ses kontrol düğmesi ve mobil cihaz şarj ve bağlantı girişi ergonomik bir dizilimle orta konsolda toplanıyor.

Sürücünün görüş alanında olacak şekilde tasarlanan gösterge panelinin ortasında donanım seviyesine bağlı olarak 3,5 inç veya 7 inç olmak üzere iki farklı LED bilgi ekranı (DID) bulunuyor. Sınıfının en büyük bilgi ekranı olan 7 inç’likversiyonda sürücü ekranda yer alacak bilgileri ihtiyacına göre kişiselleştirebiliyor. Ses sistemi veya sesli komut sistemi olmak üzere birçok fonksiyona erişim sağlayan çok fonksiyonlu direksiyon sürüş ergonomisini arttırırken sürücüye gözünü yoldan ve ellerini direksiyondan ayırmadan çoğu araç fonksiyonuna erişme imkânı tanıyor. Laptop veya tablet için tasarlanan ön yolcu bölümündeki file tipi cep veya çok katlı bagaj zemini başta olmak üzere akıllı tasarlanıp uygulanan saklama alanları kabin içindeki kalabalığın önüne geçerken kullanım ergonomisini de arttırıyor.

İki farklı 4×4 sistemi ve sınıfının en iyi off-road kabiliyeti

YeniJeep Compass her biri son derece gelişmiş iki farklı, akıllı 4×4 sistemi sayesinde sınıfının en iyi ‘off-road’ kabiliyetini sunmaya hazırlanıyor. Yeni akıllı 4X4 sistemlerinin ikisi de motor torkunun yüzde 100’ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor: Jeep Active Drive – sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ve Jeep Active Drive Low – bu sınıfta tek 20:1 oranlı sürünme moduna sahip sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi olarak ön plana çıkıyor. Gerek ‘Jeep Active Drive’, gerekse ‘Active Drive Low’ olmak üzere her iki dört tekerlekten çekiş sistemi de ‘Jeep Selec-Terrain’ ile donatılmış olmasıyla dikkat çekiyor. ‘Jeep Selec-Terrain’, her türlü hava ve yol şartında mümkün olan en iyi dört tekerlekten çekiş performansını sunmak üzere sürücüye “Normal, Kar, Kum ve Çamur” sürüş modları dışında Trailhawkversiyonuna özel ‘Rock’modu olmak üzere sürüş şartlarına göre 5 farklı sürüş modundan birini seçme imkânı sunuyor. 9ileri otomatik şanzıman bütün dört tekerlekten çekişli Jeep Compass versiyonlarda standart olarak sunuluyor. 4×2 güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Compass versiyonları ise altı kademeli bir otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Ferrari’nin ikonik F40 modeli, 30. yaşını kutluyor!

Ferrari’nin ikonik F40 modeli, bu yıl 30’uncu yaşını kutluyor. İlk kez tanıtıldığı 1987 yılından itibaren …

Fiat’ını Şimdi Al, Ocak 2018’de Ödemeye Başla!

Fiat, Ağustos ayı kampanyası kapsamında, otomobil modellerinde cazip kredi fırsatları sunuyor. Ağustos ayı boyunca sürecek …