SON DAKİKA
Ana Sayfa / Akü / Turquality kapsamındaki tek akü markası İnci Akü

Turquality kapsamındaki tek akü markası İnci Akü

Türkiye’nin en değerli akü markası ve sektörünün Turquality kapsamındaki tek markası olan İnci Akü,Start-Stop AGM ve Start-Stop EFB serisi ürünlerini Automechanika İstanbul Fuarı’nda sektör oyuncularıyla buluşturdu.
İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markalarından İnci Akü’nün, yeni mottosu olan “Dünyanın Enerji Uzmanı” teması temel alınarak hazırlanan standında, tüm ürün gamını müşterilerine ve tüketicilere sergiledi. Standının bir bölümünü sadece Start-Stop AGM, Start-Stop EFB ve Geliştirilmiş Taksi Aküsü sistemlerine ayıran İnci Akü,  markanın gelecek hedeflerini ve gelişim planlarını paylaştı.
İnci GS Yuasa Farkı
İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Yenilikçi yapımızı zamanın ve sektörün ihtiyaçlarına en hızlı ve en kaliteli şekilde cevap vererek sürdürüyoruz. İnci Akü markamızın yeni mottosunu ve söylemlerimizi tüketici ile buluşturmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında
Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında ’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 7 yıldır ‘sektörün ihracat lideri’ unvanını korumaktadır. Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, bu yıl da ‘akü sektörün en değerli markası’ olarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.