SON DAKİKA
Ana Sayfa / SPOR / Turkish Drift Fest’in ilk ayağı: Tekirdağ’da drift şöleni

Turkish Drift Fest’in ilk ayağı: Tekirdağ’da drift şöleni

Turkish Drift Fest’in ilk ayağı Tekirdağ Drift Fest 26 Temmuz Pazar günü yapıldı. Süleymanpaşa Belediyesi katkılarıyla yapılan organizasyon sıcak havaya rağmen yoğun ilgi gördü.

Sahil Dolgu Alanında bulunan boş alanda yapılan Drift Festivalini Süleymanpaşa Belediyesi Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra, çok sayıda Drift sever ve vatandaş takip etti. Festivalde drift pilotları sıra ile hünerlerini gösterdi. Gün boyu modifiyeli araçları ile drift yapan pilotlar, Tekirdağlılara eğlenceli bir gün yaşattı.

Sürücülerin seyircilere poster imzaladığı an renkli görüntülere sahne oldu.

GENÇLERİN YOĞUN İLGİSİ VAR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat festivalle ilgili olarak, “Bu sene 3’üncüsünü yapıyoruz. Gençlerimiz bu sporu seviyorlar. Kapalı alanda her türlü güvenlik önlemleri alınmış durumda. Araçlar gönüllü olarak geliyor. Bütün drift sporcuları artık Süleymanpaşa Belediyesi’nin gönüllü neferleri oldular.” dedi.

Organizasyon sorumlusu Ahmet Said Özen ise, drift organizasyonlarının çeşitli illerde yapıldığını ifade ederek, “Tekirdağ’da daha önce bir organizasyona katıldık. Bu tür organizasyonlar diğer illerde de devam edecek. Ama bu konuda Süleymanpaşa Belediye Başkanı bizlere büyük destekler verdi. Bu desteği diğer il ve ilçelerden de bekliyoruz” dedi.

ÖNCE EĞİTİM ŞARTI VAR

Drift pilotu Volkan Arısoy ise drift sporunu yapmak isteyen gençlerin eğitim alması tavsiyesinde bulundu.

Tekirdağ halkının otomobil sporlarına meraklı olduğunu dile getiren Arısoy, “Sağ olsun Tekirdağ halkı da drift sporunu çok seviyor. Şu anda katılım fazla öğlen sıcağı olmasına rağmen. Bize çok kolay ulaşılabiliyor sosyal medyada. Bana bu spor hakkında çok sayıda sorular geliyor” diye konuştu.

Türkiye’nin en renkli Drift pilotları arasında yer alan Volkan Arısoy, Abbas Çimen, Timur Pomak, Kemal Güvenkaya, Mahmut Elbir, Erhan Babacan ve Cem Karakuş Tekirdağ’da hayranları ile buluştu.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Tuzla’da Karting Heyecanı

Kartingde sezonun 4.yarışı, 26-27 Ağustos hafta sonunda TOSFED organizasyonu ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting …

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …