SON DAKİKA
Ana Sayfa / SPOR / TOSFED Başkanlık Seçiminde Serkan Yazıcı Tek Aday

TOSFED Başkanlık Seçiminde Serkan Yazıcı Tek Aday

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun, 4. Olağan Genel Kurulu 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara Çankaya’da yer alan Meyra Palace Hotel’de yapılacak. Katılımda çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 2. toplantı 13 Kasım 2016 Pazar günü aynı yerde ve saatte çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek.

05 Aralık 2015 günü gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul sonucunda başkanlık görevine seçilen ve halen bu görevini sürdüren Serkan Yazıcı, seçime tek aday olarak giriyor. 11 aylık başkanlık döneminde başta ralli, offroad ve klasik branşlarının bir araya geldiği 150 araç ve 300 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Marmaris Auto Sport Fest ve 2015 Şampiyonlar Ödül Töreni gibi başarılı organizasyonların yanı sıra, ulusal yarış organize eden kulüplere bütçe desteği, Körfez Yarış Pisti alt yapısına yatırım yapılması, TOSFED merkez ofisinin taşınması ve personel alımı, Yusuf Aramacı Ralli Kupası’na katılan ekiplere ücretsiz toprak lastiği teşvik ödülleri, 2016 sezonunda 10 ulusal branşta genel klasman ve sınıflarında ilk 3 dereceyi paylaşan sporculara toplamda 336 adet yarış lastiği teşvik ödülleri gibi birçok uygulama gerçekleştiren Yazıcı’nın yeni dönemde; Uluslararası organizasyonlar, milli sporcuların desteklenmesi ve sosyal sorumluluk projeleri gibi farklı hedefleri bulunuyor.

TOSFED 4. Olağan Genel Kurulu; 34 Spor Kulübü, Antalya Motorsporları Kulübü (AMK), Ankara Offroad Kulübü (ANDOFF), Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK), Ardeşen Offroad Kulübü (ARDOFF), Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK), Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK), Beykoz Offroad Kulübü (BEYOFF), Bolu Doğa Sporları Offroad Kulübü (BOLOFF), Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK), Şile Doğa Sporları Kulübü (DOSD), Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Derneği (DOSOD), Drift Otomobil Sporları Kulübü (DRİFTİST), Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK), Eskişehir Otomobil ve Motorsporları Kulübü (ESOK), Fatsa Offroad Kulübü (FATOFF), Hitit Otomobil ve Motorsporları Kulübü (HİTOK), İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü (İKOK), İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF), İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK), İzmir Ülkü Otomobil Sporları Kulübü (ÜLKÜ), Karabük Offroad Kulübü (KARDOFF), Konya Drag Sporları Kulübü (KDSK), Klasik Otomobil Kulübü (KOK), Kemer Motorsporları Kulübü (KMK), Kocaeli Karting Kulübü (KO_KART), Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER), Sapanca Offroad Derneği (SOFFDER), Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF), Rize Offroad Kulübü (RİZOFF), Vezirköprü Offroad Kulübü (VEZİROFF) delegeleri yanı sıra, 20 Spor Genel Müdürlüğü temsilcisi, geçmiş dönem TOSFED Başkanları, TSYD temsilcileri, aktif olmayan milli sporcular ve direktörler ile takım menajerlerinden oluşan 200 kişilik delegasyon katılımı ile gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …

Yeşil Bursa Rallisi’nde Skoda Fabia R5 Farkı!

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı olan 42.Yeşil Bursa Rallisi BC Vision Motorsport adına Skoda …