SON DAKİKA
Ana Sayfa / EXTRA / TomTom’un haritaları 45.6 milyon kilometreye ulaştı

TomTom’un haritaları 45.6 milyon kilometreye ulaştı

TomTom, harita kapsama alanının 134 ülkede 45 milyon 600 bin kilometre ve 4.3 milyar kişiye ulaştığını açıkladı.

TomTom (TOM2) San Diego’da düzenlenen Esri Kullanıcı Konferansı’nda 13 yeni ülke için için navigasyon haritalarının eklendiğini duyurdu. TomTom küresel harita veritabanı şimdi dünya çapında 45.600.000 kilometre ve 4,3 milyar insanı kapsıyor. Böylece TomTom, 134 ülkede tam gezilebilir navigasyon kapsamına sahip olma özelliği taşıyor.

TomTom Haritalar Müdürü Charles Cautley konuyla ilgili şunları söyledi: “Bir yıl içinde yaklaşık 3 milyon kilometre yol eklenmesi, TomTom’un coğrafi genişlemesindeki sorumluluğunu gösteriyor. Biz, sürekli tüm iş müşterileri için harita özellikleri kapsamını artırarak ve geliştirerek, dünya çapında harita güncellemeleri sunmak için akıllı harita yapımına ve işlemsel harita yapımı mühendisliğimize güveniyoruz.’’

Küresel harita gelişimi şunları içeriyor:

·  Makedonya, Bosna Hersek, Peru, Guatemala, Nikaragua, Panama, Kosta Rika, Honduras, El Salvador, Irak, Gana, Ruanda ve Burundi için gezilebilir turn-by-by haritalar lansmanı.

· Avusturya, Lüksemburg, Türkiye ve Güney Afrika’da daha iyi coğrafi kodlama ve navigasyon sağlamak için Adres Noktaları’na Giriş. Güney Doğu Asya için Adres Noktası kapsamı 3.6 milyona ulaşan önemli bir büyüme gösterdi.

·  Meksika’da 3 milyondan fazlaya ulaşan İhtiyaç Noktaları (Point of Interest / POI).

·  Singapur için 3D Haritaları’nın ve Orta Doğu için görüntüleme ürünlerinin lansmanı (Riyad Gelişmiş Şehir Modeli ve 15 şehir için 2D Şehir Haritaları ile)

İlginizi Çekebilir

Ferrari’nin ikonik F40 modeli, 30. yaşını kutluyor!

Ferrari’nin ikonik F40 modeli, bu yıl 30’uncu yaşını kutluyor. İlk kez tanıtıldığı 1987 yılından itibaren …

Türkiye Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışını Dmitriy Illyuk kazandı!

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilen Türkiye Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışında Monster Energy pilotu Dmitriy Illyuk, …