SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / Ticari araç lastik pazarında müşteri odaklı hizmet dönemi

Ticari araç lastik pazarında müşteri odaklı hizmet dönemi

Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, ticari araç lastik segmentine yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

2016 yılı performansı ve 2017 yılı beklentilerini, düzenlediği değerlendirme toplantısında açıklayan şirket, Türkiye pazarında bu segmentin 5 yılda %27 büyümesini bekliyor. Bu doğrultuda bayi ağını ve iş birliklerini güçlendiren Brisa, dünyadaki trendlere uygun olarak yenilikçi iş modelleri geliştiriyor. Özellikle Profleet başta olmak üzere müşterilerine özel tasarladığı hizmetlerini zenginleştiriyor ve farklı müşteri gruplarına yönelik yeni pazarlama stratejilerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

2016 yılında bayi ağına yaptığı yatırımlar ve gerçekleştirdiği yeni iş birlikleri ile bu segmentteki liderliğini sağlamlaştıran Brisa, 2017 yılında da yeni nesil ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle başarılı performansını sürdürmeyi hedefliyor.

2,4 milyon adetlik Türkiye ticari lastik pazarında satılan her 3 lastikten biri Brisa’nın

Dünya genelinde 5 yılda %19 büyüme beklenen ticari araç lastik pazarının önemli bir potansiyel taşıdığına değinen Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış; “Ticari araç lastikleri adetsel olarak baktığımızda dünya lastik pazarının %10’unu oluştururken, cirosal olarak %36’sını oluşturuyor. 2016 yılında dünyada ticari araç lastikleri, toplamda 185 milyon adetlik ve 144 milyar TL ciroya sahip bir pazar oluşturdu. Bu rakamın 2021 yılında %19’luk artışla 220 milyon adede ulaşması bekleniyor. Avrupa’nın en büyük ikinci ticari araç parkına sahip olan ülkemizde ise bu artışın %27 oranında olacağı öngörülüyor. Böylece 2016 yılında 2,4 milyon adet ile toplam 2 milyar TL ciroya ulaşan ticari araç lastik pazarı, 2021’de 3 milyon adede ulaşacak”dedi.

İlginizi Çekebilir

Maxion İnci Jant Grubu, ISO 45001 Sertifikası aldı

Maxion İnci Jant Grubu, kuruluşların koronavirüs ile mücadelesinde yardımcı unsurlardan biri olarak değerlendirilen ISO 45001 …

MOOV by Garenta, 2 milyon kiralamayı geçti

Araç paylaşım şirketi MOOV by Garenta, iki yıl gibi kısa bir sürede 100.000’i aşkın kullanıcısıyla …