SON DAKİKA
Ana Sayfa / Skoda / Skoda Fabia R5, Bulgaristan Rallisi’nde Başarısını Sürdürdü

Skoda Fabia R5, Bulgaristan Rallisi’nde Başarısını Sürdürdü

Skoda, yeni ralli otomobili Fabia R5 ile dünyanın zorlu parkurlarında mücadele etmeye devam ediyor. 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Skoda’nın desteğiyle birlikte 2 ekibiyle Fabia R5 ile yarışan BC Vision Motorsport ise, sezonun 2. yarışı olan Bulgaristan Rallisi’ne katıldı.

Aynı zamanda Avrupa Ralli Kupası‘nın (ERT) bir parçası olan Bulgaristan Rallisi, bu sene ilk kez Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında da yer aldı. 483 km’lik uzunluğa sahip asfalt zeminli ralli, süratlı ve zorlu etaplarıyla dikkat çekti.

Bu yılın ikinci rallisi Bulgaristan Rallisi’nde, Skoda Fabia R5 yarış aracında Burak Çukurova/Vedat Bostancı genel klasmanda ikinci sırayı alarak pilotlar ve co-pilotlar’da liderliğe yükseldi. Fabia R5 ile yarışan diğer ikili Uğur Soylu/Aras Dinçer ise, genel klasman dokuzunculuğu elde etti. BC Vision Motorsport aynı zamanda Takımlar Şampiyonası liderliğini de sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Tuzla’da Karting Heyecanı

Kartingde sezonun 4.yarışı, 26-27 Ağustos hafta sonunda TOSFED organizasyonu ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting …

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …