SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / Seyahatseverlere yeni mobil uygulama: YOLA MOLA

Seyahatseverlere yeni mobil uygulama: YOLA MOLA

Çelik Motor, sürücülere verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Akıllı telefonlar için geliştirilen Yola Mola adlı uygulama, otomobil ile seyahat edenlerin hayatını kolaylaştıracak ve yolculuk deneyimini zenginleştirecek özellikler içeriyor. Kullanıcılar uygulamanın sunduğu özellikler sayesinde yol boyunca, yemek yiyebilecekleri yerleri, ziyaret edebilecekleri tarihi mekânları hatta benzin durumlarını öğrenebiliyorlar. Yola Mola uygulaması, tatil yolculuğunu tatilin eğlenceli bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden Çelik Motor tarafından geliştirilen yepyeni bir mobil uygulama olan Yola Mola, otomobil yolculuğunu daha da keyifli hâle getirmek için gereken pek çok özellik sunuyor.

Yola Mola uygulaması otomobilleri ile tatile çıkanların yol boyunca ihtiyaç duyacağı bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Keşfedilecek lezzet duraklarından, ziyaret edilecek tarihi mekânlara kadar sürücülerin rotalarında yer alan önemli noktalar, Yola Mola uygulaması aracılığıyla öğrenilebiliyor. Kullanıcılar yol boyunca yaşayabilecekleri tüm keyifli aktivitelerden Yola Mola sayesinde haberdar oluyor. Yola Mola ile tatil keyfi yolda başlıyor.

Yeni yerler keşfetmenin en eğlenceli hali…

Hem IOS platformunda hem de Android platformunda kullanıcılarıyla buluşan uygulama, Yapılacaklar Listesi, Tatil Planı, Benzinmetre bölümlerinden oluşuyor. Kullanıcılar gidecekleri rotayı belirledikten sonra yol üzerindeki “eğlence”, “yeme-içme”, “mağaza”, “dinlence” gibi mola kategorisini seçiliyor. Ardında seçtikleri kategori ile ilgili seçenekler karşısına geliyor.

Örneğin Ege üzerinden yolculuk yapanlar, müze ve ören yerleri öğrenmek istediklerinde bu kategoriyi seçiyor. Uygulama uygun yerlerin listesini çıkarıyor. Seyahat sırasında yaklaşılan her bir müze için telefona uyarılar gönderiliyor.

Yola Mola, Foursquare ile entegrasyon halinde çalışıyor. Bu sayede aranılan mekânlar harita üzerinde görülebiliyor. Ayrıca Foursquare üzerinden yapılan yorum ve puanlandırmalarla birlikte mekânın görselleri de sunuluyor.

Yapılacak Listesi özelliği ile alınacak hediyelerden, unutulmaması gereken ayrıntılara kadar her şeyin notu tutulabiliyor. Uygulama, listedeki notları kullanıcılara hatırlatıyor.

Benzinmetre ortalama yakıt tüketimini ölçüyor

Uygulamanın bir diğer özelliği de Benzinmetre’sinin bulunması… Gidilecek mesafeye göre gerçekleşecek ortalama benzin tüketimi, Yola Mola’nın bu özelliği sayesinde hesaplanabiliyor.

Yola Mola uzun tatil yolculuklarında kullanılabileceği gibi şehir içi kısa yolculuklarda da sürücülerin en yakın yardımcısı olacak.

Kullanıcılar şehir içinde kendilerine uygun ziyaret edebilecek mekânları ya da etraflarında bulunan güzel mekânları keşfetmek amacı ile “Yola Mola” diyebilecekler.

İlginizi Çekebilir

MOOV by Garenta, 2 milyon kiralamayı geçti

Araç paylaşım şirketi MOOV by Garenta, iki yıl gibi kısa bir sürede 100.000’i aşkın kullanıcısıyla …

Yeni Hyundai i20 üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuldu

Hyundai i20, tamamen yenilenen modelle beraber bir takım değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Dizel motora yeni …