SON DAKİKA
Ana Sayfa / LANSMAN / Renault’nun yepyeni D sedan otomobili: TALISMAN

Renault’nun yepyeni D sedan otomobili: TALISMAN

Renault tasarım kodlarını taşıyan gösterişli, zarif hatlara sahip Talisman, markanın yeni D sedanı olarak dikkatleri üzerinde topladı.

Talisman etkileyici ve geniş bir iç mekana sahip. Şöyle ki; sınıfının en iyileri arasında yer alan ön ve arka yolcu alanına, sınıfında en yüksek seviyede özelliklere sahip koltuklara sahip. Talisman, kabin alanı ve araç içi saklama gözleri ile sınıfının en iyileri arasında ve etkileyici boyutlardaki büyük bagajı(608dm3 VDA) da var.

Benzersiz sürüş keyfi sunan Talisman Multi-Sense sistemi sayesinde kişiselleştirme özelliğine sahip. 4Control® dört tekerlekten manevra sistemini aktif amortisörler ile bir araya getiren tek D-segment sedan otomobil olan Talisman dahiyane yenilikler de sunuyor:

  • Ön göğüste yer alan 7’’ dijital gösterge ekranı; 8.7’’ dokunmatik ekranıyla R-Link 2.0
  • Renkli Head-up display
  • BOSE Surround Sound

Motor seçenekleri: Verimli ve çevreci – 95g CO2 salımı

  • TALISMAN verimli, yüksek performanslı motorlarla donatıldı.
  • İki benzinli motor: Energy TCe 160 ve Energy TCe 200 motorları yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi.
  • Üç dizel motor: Energy dCi 110 (düz veya EDC), 130 (düz veya EDC), dCi 160 (EDC). 110hp Energy dCi motorun CO2emisyonu 95g/km ile segmentinin en verimlisi.

 

Heyecan verici, iddialı tasarım

Önden bakıldığında Talisman son derece güçlü ve sıra dışı bir görüntü veriyor: Renault’nun yeni kimliğini yansıtan elmas logosu krom ızgara üzerinde gururla yükseliyor. Renault’nun yeni görsel imzasıTalisman’ın C şeklinde LED gündüz farları ile vurgulanıyor. Söz konusu ışık imzası aşağıya doğru, tamponlara kadar uzanıyor. Versiyona bağlı olarak Talisman %100 ‘pure vision’ Full LED farlar ile de donatılabiliyor.

4.85 metre uzunluğa ve 1.87 metre genişliğe sahip Talisman cömert dingil mesafesi sayesinde geniş bir iç mekan sunuyor. Talisman’ın dingil mesafesi 2.81 metre. Otomobilin uzun kaputu Talisman’ın profiline dinamizm katarken; büyük çaplı jantlar (19-inçe kadar) sayesinde göz alıcı bir duruş elde ediliyor.

 

Aerodinamik stil ve verimli motorlar

Talisman verimli, yüksek performanslı motorlarla donatıldı.

İki benzinli motor: Energy TCe 160 ve Energy TCe 200 motorları yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi.

Üç dizel motor: Energy dCi 110 motor altı vitesli düz şanzımanla veya altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirilebilir.

110hp Energy dCi motoru Talisman’a sıra dışı bir sürüş deneyimi kazandırdı. Bu motorun CO2 emisyonu sadece 95g/km. Bu da otomobili segmentinin en verimlisi haline getiriyor.

Renault, ürün gamını yenilemeye devam ediyor

Yeni Espace gibi Talisman da markanın temel unsurlarını bünyesinde barındırıyor: duygu dolu stil, konforlu ve her detayı düşünülmüş iç mekan ve ileri teknolojiler (4Control şasi, aktif amortisör, Multi-Sense teknolojisi, R-Link 2.0, Bose Surround Sound, vs.). Ancak Renault’nun en iyisi aynı zaman da ulaşılabilir de olmalı: Talisman kullanım maliyetleri açısından sınıfının en rekabetçi modelleri arasında.

Her cephede kalite

Talisman’ın üretiminde görev alan tasarımcılar, mühendisler ve işçiler her alanda en üst kalite için çalışmalarını yürüttüler:

  • Tasarım aşamasında: Talisman, modüler dizayn ve kendini kanıtlamış standardize edilmiş bileşenlerden istifade eden Renault-Nissan İttifakı’nın CMF mimarisini kullanıyor.
  • Test aşamasında: Normal test programına ek olarak Renault bir dizi farklı kontrollerle otomobilin tasarımını ve yol dayanıklılığını artırdı. 7/24 devam eden bu zorlu testler otomobilin uzun yıllar zorlu şartlarda çalışmasını simüle ediyor. Ayrıca bu testler zorlu iklim ve trafik şartlarında ve Renault-Nissan İttifakının test pistlerinde gerçekleştirildi.
  • Üretim aşamasında: Talisman, Renault’nun modernize edilen Douai tesisinde üretiliyor. Bu tesise önemli insan ve malzeme yatırımı yapıldı. Fabrika lüks Renault modellerini kalite ile üretiyor.
  • Lansman aşamasında: Konu müşteri ilişkileri olduğunda Renault, tüm karar verme anlarında mükemmeliyeti hedefliyor. Bu, markanın web sitesinde ve özel MyRenault akıllı telefon opsiyonlarında da göze çarpıyor (yeni Renault Store showroom konsepti – dünya çapında şimdiden sayısı bin 300’e çıktı).

İlginizi Çekebilir

Fiat Egea’ya S-Design dopingi!

Avrupa pazarlarında Tipo adıyla satılan Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin …

Yeni Megane Sedan Türkiye’de Satışta!..

Renault’nun Sadece Türkiye’deki Bursa Fabrikası’nda üretilen ve toplam 30 ülkeye ihraç edilecek olan Yeni Megane …