SON DAKİKA
Ana Sayfa / SEKTÖR / Pirelli Ticari lastikler üreticisi, Türk Pirelli’nın adı Prometeon Tyre Group oluyor!

Pirelli Ticari lastikler üreticisi, Türk Pirelli’nın adı Prometeon Tyre Group oluyor!

Pirelli marka kamyon, otobüs, zirai ve OTR lastikleri üreten ve İzmit’te bulunan fabrikasıyla yaklaşık 2 bin kişiye istihdam yaratan TP Endüstriyel Lastikler şirketi, Aeolus ile gerçekleşmekte olan ortaklıkla birlikte Prometeon Tyre Group adını alacak ve dünyanın en büyük 4’üncü ticari lastikler üreticisi konumuna gelecek.

Yeni Yönetim Kurulu Atandı

TP Endüstriyel Lastikler’in 24 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen genel kurulu sonunda, şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığına Av. Lale Cander seçildi. Şirketin Avrupa CEO’su Murat Akyıldız Başkan Yardımcısı olarak atanırken, Türkiye CEO’su Alp Günvaran ve Endüstri Direktörü Hakan Yalnız ise kurulun diğer üyeleri olarak belirlendiler.

Prometeon Tyre Group Yönetim Kurulu Başkanı Av. Lale Cander Oldu

TP Endüstriyel Lastikler Yönetim Kurulu Başkanı Av. Lale Cander, İstanbul’da gerçekleşen Genel Kurulun ardından yaptığı açıklamada, “TP Endüstriyel Lastikler, yeni adıyla Prometeon Tyre Group, önümüzdeki 3 yıllık dönem için oluşturduğu global yatırım stratejilerinde Türkiye’yi önceliklendirmeye karar verdi. Bu yatırımların en yüksek ve verimli şekilde ülkemizde hayat bulabilmesi için yeni oluşan yönetim kurulu ile birlikte canla başla çalışacağız. 160 ülkede faaliyet gösteren şirketimizin Türkiye’ye yapmayı düşündüğü yatırımlar, hem ülkemizin işçi ve işverenine hem de ekonomik performansımızın ve potansiyelimizin ne kadar yüksek olduğuna duyulan güvenin bir kanıtıdır” dedi.

Şirketin Türkiye dışında, Brezilya, Mısır ve Çin’de de fabrikalarının bulunduğunu sözlerine ekleyen Cander, İzmit Fabrikasına yapılması planlanan yatırımlarla beraber, 3 yıl içerisinde ticari lastikler üretim kapasitesinin yüzde 60 oranında arttırılacağını, bu artışında çok büyük oranda ihracat odaklı olacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Mercedes-Benz Türk, 50.yıldönümünü hikâyesinin başladığı yerde kutladı

1967 yılında Otomarsan ismiyle kurulanMercedes-Benz Türk,Türkiye’de kuruluşunun 50. yılını İstanbul Davutpaşa’da, faaliyetlerine başladığı eski otobüs …

Yeni Nissan X-Trail Türkiye’de

UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinde lanse edilen yeni Nissan X-Trail, Temmuz 2017 itibariyle Avrupa ile birlikte …