SON DAKİKA
Ana Sayfa / Manşet / Peugeot SUV Segmentine El Attı, 2016 Bombaları Yolda!

Peugeot SUV Segmentine El Attı, 2016 Bombaları Yolda!

Türkiye satışlarını %43 oranında artıran Peugeot, dünya satışlarında 1 milyon 710 bin adet ile 2014 yılına göre %5,6 oranında bir artış gerçekleştirerek önemli bir büyüme sergiledi. Peugeot markası Avrupa satışları 1 milyon 056 bin adet ile %9,9 oranında artış gösterdi. 

Peuguet Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet, Satış Direktörü Merih Tüzün, Pazarlama Direktörü Mehmet Akın ile İpek Kiraz Türedi’nin evsahipliğinde gerçekleşen toplantıda aşağıdaki bilgiler paylaşıldı.

“2015 yılında PSA Grubu 2 milyon 973 bin araç satışı gerçekleştirerek 2014 yılına göre %1,2 oranında bir artış elde etti. Çin, 731 bin araç satışı ile Grubun en büyük pazarları arasında yerini ve önemini koruyor. Grup, Avrupa’da %5,9 artışla 1 milyon 864 bin satış gerçekleştirilerek büyüme trendini 2015 yılında da sürdürdü.

Peugeot Çin pazarında da büyüyor

Laurent Pernet, Peugeot Türkiye Genel Müdürü
Laurent Pernet, Peugeot Türkiye Genel Müdürü

Peugeot markası dünya satışlarında 1 milyon 710 bin adet ile 2014 yılına göre %5,6 oranında bir artış gerçekleştirerek önemli bir büyüme sergiledi ve Avrupa satışları 1 milyon 056 bin adet ile %9,9 oranında artış gösterdi. Çin’de ise, satışlar %5,6 oranında artış ile 408 bin adet olarak gerçekleşti.

Her zamankinden daha zengin, tamamen yenilenmiş ve markanın değerleri olan ödünsüz kalite, güçlü tasarım ve sezgisel sürüş keyfi yaşatan ürün gamı sayesinde bu başarılı sonuçlar elde edildi. Bu bağlamda, dünyada en çok satan ve Avrupa ilk 30 ülkesi C segmenti toplamında podyuma çıkan “308” markanın gurur kaynağı oldu. 2015’in ikinci yarısında lansmanı gerçekleşen yenilenen 208 ve ardı ardına üç yıl satışlarını artıran 2008 modeli markanın global sonuçlarında önemli rol oynadı.
Bir yandan yeni teknolojiler ve çok sayıda modelde sınıflarının en iyisi “Best in class” motor seçenekleri ve diğer yandan 308’de %15’e varan satış paylarıyla GT, GT Line ve GTi by PEUGEOT SPORT versiyonların satış performansları, markanın 2015 yılında “üst gam stratejisini” sürdürmesini sağladı.

Peugeot Türkiye, 2016 yılı için iddialı hedefler koydu

Mehmet Akın, Laurent Pernet, İpek Kiraz Türedi, Merih Tüzün...
Mehmet Akın, Laurent Pernet, İpek Kiraz Türedi, Merih Tüzün…

2015 yılında Türkiye’de 22 bin 808 adedi binek, 11 bin 603 adedi hafif ticari olmak üzere toplam 34 bin 411 adet satış gerçekleştirerek %3,6 oranında Pazar payı elde etti. Ayrıca Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %26 büyürken, Peugeot Türkiye satışları %43 oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergiledi. Bu sonuçların elde edilmesinde ki en önemli faktörler ise BlueHDi ve PureTech motorlar ve EAT6 Efficient Automatic Transmission (6 kademeli tam otomatik şanzıman) gibi yeni teknolojilerin ürün gamında yaygınlaştırılması ve yenilenen  208 ve Partner modellerinin lansmanları oldu .

Peugeot’dan 2016 da SUV atağı

Marka, 2016 yılında iddialı hedefler ve projelerle heyecan verici bir yıl vaat ediyor. Öncelikle Dakar Rallisi’nde elde edilen zafer, ekiplerinin çıkardıkları işin kalitesini kanıtlıyor.
Markanın satış adetlerini artırmak ve üst gam stratejisini hızlandırmak gibi iddialı hedeflerine ulaşmasında, “Best in class” teknolojileri ve çığır açacak yeni ürünlerin lansmanları önemli bir rol üstlenecek.
SUV atağı, bu yılın güçlü yönlerinden biri olacak. Bir yıldan kısa bir sürede 3’ü Avrupa’da ve 2’si Çin’de olmak üzere dünyada 5 adet SUV lansmanı gerçekleşecek ve markasının bu segmentteki varlığını ve imajını güçlendirecek.
Traveller/Expert lansmanıyla Hafif Ticari Araç ürün gamında da atağa geçecek olan marka, bu dinamik pazarda yeni müşterilere ulaşarak pazar payını daha da artırmayı hedefliyor.
Peugeot Türkiye 2016 yılı hedeflerini, Türkiye Toplam Pazar’ının 900 bin adet olacağı öngörüsü ile, %4,7 Pazar payı ve 42 bin 300 adet satış olarak belirledi.”

İlginizi Çekebilir

Pirelli ralli lastikleri

Pirelli, Türkiye’de ürettiği ralli lastiklerini tanıttı

Pirelli, Türkiye’de İzmit’teki motor sporları tesisinde üretilen, son nesil Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) lastiklerini Sardinya’daki …

hyundai i20 N

Hyundai i20 N: Yüksek performans ve dinamik teknoloji

İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentine heyecan getiriyor. i20 WRC …