SON DAKİKA
Ana Sayfa / Manşet / Peugeot, 2017 yılında daha da iddialı

Peugeot, 2017 yılında daha da iddialı

Peugeot Türkiye, 2016 yılında Türkiye’de 25 bin 440 adedi binek, 10 bin 123 adedi hafif ticari olmak üzere toplam 35 bin 563 adet satış gerçekleştirerek %3,62 oranında Pazar payı elde etti.

Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %1,6 büyürken, Peugeot Türkiye satışları %3,3 oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergiledi. Bu sonuçlarla Hafif Ticari araç pazarında satış sıralamasında bir basamak yükselerek, en çok araç satan beşinci marka olurken, toplamda ise pozisyonunu korudu.

Peugeot Türkiye’nin başarı karnesine imza atan modeller

Peugeot 2008 : Daha keskin bir tasarıma ve ödüllü Puretech motor EAT6 şanzıman kombinasyonuna kavuşan Yeni Peugeot 2008 satışları, BSUV pazarının %1 arttığı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre, yaklaşık %7 arttı ve sınıfının en çok satan dördüncü modeli olarak %11,1 lik Pazar payı elde etti.
Yeni SUV Peugeot 3008 : SUV pazarında merakla beklenen Yeni 3008 modeli çok önemli ve başarılı bir lansman sonrasında Kasım-Aralık döneminde %9 Pazar payı ile önemli bir başarıya imza attı. Toplamda 2.009 adetlik bir satış gereçekleştiren Yeni SUV 3008 kendi segmentinde Kasım-Aralık döneminde en çok satan beşinci model olma başarısını gösterdi. Tüketiciler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan Yeni 3008, segmentinde çok daha başarılı olacağının sinyallerini veriyor.
Hafif ticari ürün gamı: Peugeot Partner geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışını %20 artırarak segmentinde önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı ve yılı sınıfının en çok satan dördüncü modeli olarak bitirdi. Özellikle üst donanım paketleri ile dikkat çeken Partner 2017 yılında da başarı elde edeceğini öngörülüyor.
Sunulan Seçenekler: BlueHDi ve PureTech motorlar ve EAT6 Efficient Automatic Transmission (6 kademeli tam otomatik şanzıman) gibi yeni teknolojilerin Peugeot Türkiye ürün gamında (301 hariç) yaygınlaştırılması.

Genel Müdür Laurent Pernet
Genel Müdür Laurent Pernet

Peugeot’nun 2017 için Türkiye hedefi:

Pazarlama Müdürü Mehmet Akın
Pazarlama Müdürü Mehmet Akın

Peugeot Türkiye, Genel Müdür Laurent Pernet ve Pazarlama Müdürü Mehmet Akın‘ın katılımı ile gerçekleştirilen ‘
2016 yılı sonuçları ve 2017 yılı hedef ve beklentileri‘ toplantısında Genel Müdür Laurent Pernet ,Peugeot’nun 2017 yılı hedeflerini, Türkiye toplam pazarının 916 bin adet olacağı öngörüsü ile, %4,5 Pazar payı ve 41 bin adet satış olarak açıkladı.

Genel Müdür Laurent Pernet,”bu satış adetlerini artırmaya devam etmek ve üst gam stratejisini hızlandırmak gibi iddialı hedeflerine ulaşmak için Peuget’nun yeni ürün lansmanları 2017’de önemli bir rol üstlenecekler. SUV atağı, bu yılın da güçlü unsurlarından birisi olacak ve Peugeot markasının bu segmentteki varlığını ve imajını güçlendirecek. Yılın ikinci çeyreğinde pazara sunulacak olan Yeni SUV Peugeot 5008 ile Peugeot SUV ailesi tamamlanacak ve binek satışlarının %40’ını gerçekleştirecek. Filo firmalarının tercihlerinden birisi olan 301 modelinin yenilenen versiyonu, yılın ilk çeyreğinde düzenlenecek olan lansman ile satış rakamlarında önemli bir etken olacak. Ayrıca Expert/Traveller ve Boxer Van 4.0 ton lansmanlarıyla Hafif Ticari Araç ürün gamında atağa geçerek, dinamik bir pazarda yeni müşterilere ulaşarak pazar payının artırılmasını hedefliyoruz”dedi..

İlginizi Çekebilir

hyundai i20 N

Hyundai i20 N: Yüksek performans ve dinamik teknoloji

İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentine heyecan getiriyor. i20 WRC …

Rekor kırılan Eylül ayında, SUV’un lideri Qashqai

Otomotiv satışlarının tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaştığı Eylül ayında, SUV sınıfında zirveye Nissan Qashqai …