SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / Oyak Renault’ya Engelli İstihdamı Ödülü

Oyak Renault’ya Engelli İstihdamı Ödülü

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, Bursa Engelliler İstihdamı Buluşması’nda “En Fazla Engelli İstihdam Eden Firma” ve “Kontenjan Harici En Fazla Engelli Çalıştıran Firma” olarak iki büyük ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, bu yıl ilki düzenlenen BENİB-BURSA Engelliler İstihdam Buluşması’nda Bursa’da engelli istihdamına yönelik gerçekleştirdiği katkılarından dolayı, “En Fazla Engelli İstihdam Eden Firma” ve “En Fazla Engelli Kontenjan Harici Engelli Çalıştıran Firma” olarak iki önemli kategoride ödüle layık görüldü.

Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez
Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez

31 Mart’ta düzenlenen BENİB-BURSA Engelliler İstihdam Buluşması, İŞKUR Bursa, Bursa Kent Konseyi, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Bursa Engelliler Federasyonu ortaklığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşti. Karoseri Montaj ve İmalat Direktörü Kaan Özkan, şirket olarak engelli istihdamını artırmaya yönelik büyük bir çaba içinde olduklarını ve bu alanda ödüle layık görülmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

ENGELLİ İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAMAK ÖNCELİĞİMİZ

Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez ise alınan ödüle ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, “Engelli bireylerin ekonomik ve sosyal yaşama kazandırılmasının ilk adımı onlara istihdam sağlamaktan geçiyor. TÜİK verilerine göre, Türkiye’de yaklaşık 5 milyon engelli bulunuyor. Türkiye nüfusunun ise yüzde 6,6’sını engelliler oluşturuyor ve engellilerin iş gücüne katılım oranı %22,1. Dolayısıyla engellilere yönelik toplumsal algının değişmesi, engellilerin eğitim ve iş alanlarına kazandırılması için alınacak idari ve yasal önlemler kadar toplumsal sorumlulukların da yerine getirilmesine bağlı. Oyak Renault olarak, engelli bireylerin toplumun bir parçası olduğu bilinciyle, onlara doğrudan iş imkanı sağlamak ve böylelikle ülkemizin de istihdam gücüne katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Oyak Renault engelli bireylerin istihdamını artırırken; engelli bireylerin çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik projeler planlıyor. Oyak Renault bünyesinde istihdam edilen 100’den fazla engelli çalışan; işaret dili tercümanı eşliğinde pek çok alanda eğitim alırken, şirket, engelli çalışanların ailelerini ve yine engelli arkadaşlarını dâhil edebilecekleri çeşitli organizasyonlar ve başarı hikâyelerinin aktarılacağı seminerler üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Jeep Compass 4xe Türkiye’de!

Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep; performans ve keyifli sürüş geleneğini bir arada …

İlk dokuz ayda Ekspertiz Sektörü rekor kırdı

2020 yılının Ocak-Eylül dönemini kapsayan ilk 9 ayda 5 milyon aracın  yüzde 80’ine ekspertiz yapıldı! …