SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / Osmangazi Köprüsü’ne Marsh Güvencesi!

Osmangazi Köprüsü’ne Marsh Güvencesi!

Türkiye’nin son yıllardaki en önemli projeleri arasında yer alan Osmangazi Köprüsü, Marsh Türkiye aracılığıyla sigortalandı. Marsh Türkiye, Osmangazi Köprüsü’nün, işletme aşamasında ise yaklaşık 3,5 milyar dolarlık sigorta işlemine aracılık etti.
Sigorta kapsamında deprem dahil doğal afetler de var
Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, Türkiye’nin son yıllardaki en önemli projeleri arasında yer alan, Osmangazi Köprüsü bir diğer adıyla İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nün sigortalanmasına aracılık etti. Daha önce de onlarca büyük altyapı projesinde imzası bulunan Marsh, Osmangazi Köprüsü’nün işletme aşamasında sigortalama süreçlerinde yer aldı. Yapım aşamasına 2010 yılında başlanan, dünyanın dördüncü, Avrupa’nın ise ikinci en uzun asma köprüsünün bağlantı yolları ve tünelleri de dahil proje ve inşaat aşamasının teminat değeri 3,5 milyar dolar civarında bulunuyor. Sigorta kapsamında deprem dahil doğal afetler, yangın, hırsızlık, tasarım hataları, inşaat riskleri yer alıyor.
İşletme aşamasında da yer aldı!
1 Temmuz 2016 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Osmangazi Köprüsü için yaklaşık 3,5 milyar dolar bedel ile Marsh Sigorta aracılığı ile işletme döneminde bütün risklere ek olarak terör ve sorumluluk teminatları sağlandı. Poliçe köprü ile birlikte bağlantı yollarını da kapsıyor. İkinci fazın inşaatının tamamlanması ile toplam yatırım bedeli 6 milyar dolara kadar çıkacak olan proje, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dâhil), 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometre uzunluğuyla dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

MOOV by Garenta, 2 milyon kiralamayı geçti

Araç paylaşım şirketi MOOV by Garenta, iki yıl gibi kısa bir sürede 100.000’i aşkın kullanıcısıyla …

Yeni Hyundai i20 üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuldu

Hyundai i20, tamamen yenilenen modelle beraber bir takım değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Dizel motora yeni …