SON DAKİKA
Ana Sayfa / Abdullah Kurtay / Opel’in Amiral Gemisi Insignia Ortalığı ‘Fena’ Karıştıracak!

Opel’in Amiral Gemisi Insignia Ortalığı ‘Fena’ Karıştıracak!

Yeni Opel Insignia Grand Sport’un kamuflajlı testleri, Insignia’nın tamamen yeni bir dizayn ve en gelişmiş teknolojilerin kombinasyonuyla yeni bir boyuta taşındığını haykırır gibi.

Abdullah Kurtay
Yeni Opel Insignia Grand Sport’un kamuflajlı testleri, Insignia’nın tamamen yeni bir dizayn ve en gelişmiş teknolojilerin kombinasyonuyla yeni bir boyuta taşındığını haykırır gibi. Görkemli 5 kapılı sedan, güncel modelden yaklaşık 9 cm daha uzun ama, kısa ön ve arka çıkıntıları sayesinde zarif bir siluete sahip. Bu özellikleriyle yeni Insignia şimdi daha sportif ve çarpıcı detayları ile gerçekten satışa sunulduğu andan itibaren ortalığı ‘fena’ halde karıştıracak gibi duruyor. Yeni Insignia’da öne çıkan özelliklerin başında hem sportif hem de atletik oluşu geliyor. Bunu sağlamak için şu anki güncel modele nazaran 175 kg daha hafiflemiş. Yeni Insignia 9 cm uzamış ama, Opel mühendisleri gerçek bir sporcu yaratmak için adeta bir sihirbazlık örneği göstermişler. Araçtaki ağırlık ciddi şekilde azalmışken, iç hacim, gövde genişliği ve uzunluk artırılmış.
Şıklık, hafiflik ve sportiflik ön planda
Yeni Insignia ile ilgili Opel Grubu Başkanı ve CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann, Opel Insignia’nın Opel için amiral gemisi olduğuna vurgu yaparak, “Opelin uzun yıllar amiral gemisi olacak olan Insignia, yeni bir boyutu temsil edecek. Son derece cazip bir kombinasyon yarattık. Şıklık, hafiflik ve sportiflik ön planda” dedi.
Mart 2017 yılında Uluslararası Cenevre Motor Show’da Opel Insignia Grand Sport dünya lansmanının ardından önümüzdeki sonbaharda bayilerde yerini alacak.

.

ABDULLAH KURTAY

5 Mayıs 1955 yılında Kızıltepe’de doğdu. İlk ve Ortaokulu Kızıltepe’de, Lise’yi Kızıltepe ve Trabzon’da okudu. Gazetecilik Eğitiminden sonra ‘sevk İdare’yi bitirdi. Mesleğe Hürriyet Gazetesi’nde başladı. 70’li yılların en büyük Haber Ajansı olan Haber Ajansı(Hürriyet)’nda başarılı çalışmalar yaptı. Sırasıyla Hürriyet Gazetesi, Kelebek Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Günaydın Gazetesi, Saklambaç Gazetesi,TRT, Hafta Sonu ve Modern Gazete’ de muhabir, foto muhabiri ve editör olarak çalıştı. Dönemin flaş ajansı Türk Haberler Ajansı’nda bir dönem polis muhabirliği , 12 Eylül döneminde de ‘sıkıyönetim muhabiri’ olarak görev yaptı. Kısa bir süre Ankara’da ‘Meclis Muhabiri’ olarak çalıştı.Türkiye’nin Hayat Spor’dan sonraki ‘tek Haftalık Spor Gazetesi olan SPOR HABER’i çıkardı. Ardından Sport, Oto Market, Auto Life, Motosiklet Dünyası ve Oto Aktüel dergilerinin Yayın Yönetmenliğini yaptı.90’lı yıllarda Cosmopolitan Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Özal döneminde ‘Europe News Dergisi’nin yayınını gerçekleştirdi. Kelebek ve Saklambaç gazetelerine fotoroman çekti. ‘Kara Çarşaflı Gelin’ ve ‘Bedrana’ filmlerinde Yönetmen Süreyya Duru ile çalıştı.

İlginizi Çekebilir

ford otosan son dakika

Ford Otosan’dan Volkswagen ile ilgili önemli açıklama!

Ford Otosan Volkswagen ile ilgili çıkan haberlere ilişkin önemli bir yazılı açıklama yaptı. Ford Otosan’dan …

hyundai i20 N

Hyundai i20 N: Yüksek performans ve dinamik teknoloji

İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentine heyecan getiriyor. i20 WRC …