SON DAKİKA
Ana Sayfa / MEDYA&KULİS / ODD Gladyatörleri 2017 için geri sayım başladı

ODD Gladyatörleri 2017 için geri sayım başladı

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin sekizincisi için geri sayım başladı.

Heyecanlı ve güçlü bir rekabetin sahne olduğu ODD Gladyatörleri 2017’de toplam 20 dalda ödüller sahiplerini bulacak. Ödüllerin seçiminde ilk aşama olan halk oylaması web sitesi üzerinden başladı.

Otomotiv sektöründeki 47 markayı temsil eden Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) ilkini 2010 yılında organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin sekizincisi için hazırlıklar başladı. Sektörün “En”lerinin belirleneceği Gladyatör Ödülleri Gecesi bu yıl da güçlü bir rekabete sahne olacak. “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde bu yıl toplam 20 dalda ödül verilecek.

Halk oylamasına, www.oddgladyator.com sitesinde 25 Eylül tarihinde başlanırken oylamaya katılanlar, anlık değişimleri site üzerinden takip edebiliyorlar. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi oylamaya katılanlar çeşitli ödüller kazanacaklar. Bu yıl oylamaya katılanlar, 1 Adet Gopro Kamera Hero 5 Black, 1 Adet Xbox One S 500 Gb Konsol, 1 Adet Jbl Xtreme Bluetooth Hoparlör, 1 Adet MI Aksiyon Kamera, 1 Adet Samsung Galaxy J510 Cep Telefonu, 1 Adet Beats MH8Y2ZM/A Solo 2, 1 Adet Parrot Mambo Drone olmak üzere, 7 adet ödülden birini kazanma şansını elde edecekler.

Final Gecesi 4 Ocak 2018’de
Kategorilere başvurular ve halk oylaması 29 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek.
4 Ocak 2018 gecesi Raffles İstanbul’da gerçekleşecek olan 2017 Gladyatörleri Ödül gecesinde jüri, iletişim dalında adaylar arasından ödül kazanan markaları canlı olarak gecede belirleyecek.

Toplam 20 dalda ayrı rekabet
Satış Ödülleri kategorisinde, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)” belirlenecek.

“Satış Ödülleri” kategorilerinde birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetlerine göre belirlenecek.

İletişim Ödülleri kategorisinde ise “Yılın TV Uygulaması”, “Yılın Gazete Uygulaması”, “Yılın Dergi Uygulaması”, “Yılın Radyo Uygulaması”, “Yılın Outdoor Uygulaması”, “Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması”, “Yılın Fuar Standı Uygulaması”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın Entegre İletişim Kampanyası”, “Yılın Basın Lansmanı” seçilecek. Bu ödüllerin yanı sıra gecede “Jüri Özel Ödülü” ve Vodafone tarafından belirlenecek “Yılın En Dijital Markası” ödülü de sahiplerini bulacak.

“İletişim Ödülleri” kategorilerinde birincileri, jüri canlı olarak ödül gecesinde belirleyecek.

“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü otomotiv basını belirleyecek
“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü yine otomotiv basınının değerli temsilcileri belirleyecek. Geçen yıllarda olduğu gibi tüm otomotiv basınına isme özel şifreler iletilecek. Basın mensupları, kendilerine ulaşan şifre aracılığı ile “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü almayı hak ettiğini düşündüğü marka/modeli aday gösterecek. En çok oy alan aday, gecede ödülünü almaya hak kazanacak.

Jüri üyeleri 2017’nin “en’lerini” seçecek
Satış ödülleri birincileri Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin veri tabanına işlenen yıllık satış adetlerine göre belirlenirken, iletişim ödülleri birincileri ise, halk oylamasına açık kategorilerde belirlenen ilk 5 çalışma arasından, halk oylamasına katılmayan kategorilerde ise tüm çalışmalar arasından iletişim ve pazarlama alanında uzman akademisyenlerden oluşan profesyonel jüri üyelerinin değerlendirmesiyle gala gecesinde belirleniyor. Ödül kazanan firmalar, ODD tarafından onaylanan logoların kullanım hakkına da bir yıllığına sahip oluyor.

Jüri üyeleri:
Fügen Toksü, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Geçmiş Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Suat Gezgin, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı
Prof. Dr. İbrahim Kırcova, Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi
Dr. Cüneyt Evirgen, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü
İsmail Hakkı Polat, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi
Ahmet Akın, Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi
Emine Pura, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı
Zehra Öney, Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi
Melda Barkın, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Neslihan Olcay, IAB Türkiye Başkan Yardımcısı
Korhan Korel, Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı
Boğaç Göncü, sahibinden.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
Onur Dede, Castrol Türkiye, Orta Asya, Ukrayna Pazarlama Müdürü
Onur Gargılı, Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü
Alp Refik, Google Türkiye Sektör Lideri

Sektörün yol arkadaşları destek vermeye devam ediyor
Türk otomotiv sektörünün temsilcilerini buluşturan ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçileri arasında Bridgestone, sahibinden.com, Castrol, BP, Vodafone, Koçfinans, BASF, AVIS, TEB ve GEFCO bulunuyor.