SON DAKİKA
Ana Sayfa / Manşet / Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 40 oranında ZAM!

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 40 oranında ZAM!

Yeni Orta Vadeli Programı’ndan otomobil sahiplerini üzecek zam haberi çıktı. Maliye Bakanı Ağbal’ın yaptığı açıklamaya göre Motorlu Taşıtlar Vergisi % 40 oranında zamlandı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla Kalkınma Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında, Yeni Orta Vadeli Programı (2018-2020) açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Zammını Maliye Bakanı Açıkladı

Toplantıda konuşan Maliye Bakanı Ağbal, “Yasal değişiklikle binek otomobillerin Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni (MTV) yüzde 40 oranında artırıyoruz. Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı var, diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış olacak.” dedi.

Yeni Zam ile Birlikte Kim Ne Kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeyecek?

Yeni zam oranlarıyla daha önce 646 vergi Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyen Motor hacimleri 1300 cc’ye kadar olan otomobil sahipleri artık 905 TL, 2000-2500cc motorlu otomobiller için 6.043 TL ve en üst barem olan 4000 cc üzeri araçlar ise 35.379 TL ödeyecekler.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin ilk ağır ticari şanzıman üretimi

Ford Otosan’dan yerli şanzıman üretimi için önemli adım!

Kendi test sistemleri, kontrol ve otomasyon yazılımlarını yapabilecek bir mühendislik gücüne eriştiklerini vurgulayan Ford Otosan …

Honda İ-MMD (Akıllı Çok Modlu Sürücü) teknoloji

Honda’dan yeni bir hibrit teknolojisi

Avrupa’da satışa sunulan ilk hibrit Honda SUV modeli olan Honda CR-V Hybrid, sisteminde var olan güç …