SON DAKİKA
Ana Sayfa / Manşet / Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 40 oranında ZAM!

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 40 oranında ZAM!

Yeni Orta Vadeli Programı’ndan otomobil sahiplerini üzecek zam haberi çıktı. Maliye Bakanı Ağbal’ın yaptığı açıklamaya göre Motorlu Taşıtlar Vergisi % 40 oranında zamlandı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla Kalkınma Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında, Yeni Orta Vadeli Programı (2018-2020) açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Zammını Maliye Bakanı Açıkladı

Toplantıda konuşan Maliye Bakanı Ağbal, “Yasal değişiklikle binek otomobillerin Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni (MTV) yüzde 40 oranında artırıyoruz. Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı var, diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış olacak.” dedi.

Yeni Zam ile Birlikte Kim Ne Kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeyecek?

Yeni zam oranlarıyla daha önce 646 vergi Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyen Motor hacimleri 1300 cc’ye kadar olan otomobil sahipleri artık 905 TL, 2000-2500cc motorlu otomobiller için 6.043 TL ve en üst barem olan 4000 cc üzeri araçlar ise 35.379 TL ödeyecekler.

İlginizi Çekebilir

Toyota Türkiye’den Üretim ve İhracatta Tarihi Rekor!

Yılın ilk yarısında 145 bin 230 adet üretimle geçen yılın tamamında gerçekleştirdiği üretime yaklaşan Toyota …

Hurda araç sahiplerinin borç ve cezaları silinecek

Maliye Bakanlığının Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, model …