SON DAKİKA
Ana Sayfa / HANGİ OTOMOBİL? / Mazda Yolcu ve Sürücü Güvenliği’nden 100 üzerinden 95 puan aldı

Mazda Yolcu ve Sürücü Güvenliği’nden 100 üzerinden 95 puan aldı

Zorlu Euro NCAP testlerinde her koşulda güvenlik baz alınır; yandan çarpma, önden çarpma gibi zorlu testlerin yanı sıra güvenlik ekipmanlarının da tepkileri göz önünde bulundurulur.

Mazda CX-5 her koşuldan başarılı çıktı

Sonuçları hem otomobil üreticilerinin yeni üretim planları açısından, hem de tüketicilerin tercihlerine yön vermesi nedeniyle önemli yer tutan Euro NCAP testlerinden, SUV segmentindeki rakiplerine adeta göz dağı vererek 5 yıldız alıp, başarı ile çıkan Mazda CX-5 Türkiye’de de beğeni topluyor.

Yolcu ve Sürücü Güvenliği’nden 100 üzerinden 95 puan aldı

Mazda CX-5, Yolcu ve Sürücü Güvenliği’nden 100 üzerinden 95 puan, Çocuk Yolcu Güvenliği’nden 80 puan, Yaya Güvenliği’nden 78 puan ve Güvenlik Ekipmanlarının İşlevselliği’nden de 59 puan aldı.
Özellikle Sürücü ve Yolcu Güvenliği’nde aldığı 95 puanla dikkat çeken Mazda CX-5, Çocuk Yolcu Güvenliği’nden de 80 puan alarak öne çıktı.

Euro NCAP testlerinde diğer bazı modellerin Sürücü ve Yolcu Güvenliği’nde aldığı puanlar ise şöyle: Mercedes-Benz C-Class Cabriolet 89 Puan, BMW 5 Serisi 91 Puan, Land Rover Discovery 90 puan, Audi Q5 93 puan…

Mazda CX-5 Euro NCAP VİDEO

İlginizi Çekebilir

DEKRA’nın en iyisi Audi A6 oldu!

Alman Araç Muayene Kurumu DEKRA’nın 15 milyon aracın muayenesini analiz ederek, her yıl hazırladığı ‘kullanılmış …

Yeni Audi Q5 Türkiye’de!

Audi’nin tüm dünyada en çok satan SUV modeli Q5, 2.0 litre dizel motor seçeneğiyle Türkiye’de. …