SON DAKİKA
Ana Sayfa / Ssangyong / İtalyan estetiği, 60 Yıllık SUV tecrübesi ile buluşuyor!
Mahindra-Pininfarina

İtalyan estetiği, 60 Yıllık SUV tecrübesi ile buluşuyor!

Ünlü İtalyan otomotiv tasarım şirketi ‘Pininfarina’yı satın alan Mahindra & Mahindra, otomotiv tasarımında geleceğe yön verecek adımı atıyor! Böylece “Pininfarina” ile gelecek vizyonunu tamamlıyor. 60 yıllık SUV tecrübesi ile lüks SUV kavramına İtalyan estetiği katıyor.

Mahindra, Pininfarina’yi alarak; Otomobil dünyasında ezber bozdu!

Tasarımdaki bu dev işbirliği ile Ferrari, Alfa Romeo, Peugeot, M & M, Fiat, GM, Lancia, Maserati ve benzeri dünyaca ünlü üreticiler için otomobil tasarlamış olan “Pininfarina”, SsangYong’unda içinde bulunduğu küresel büyüklüğü 16.900 milyar dolar olan  Mahindra & Mahindra grubuna dahil olmuş oldu. Bu birleşmenin, geleceğe yönelik özel otomotiv stili geliştirmede ve güçlendirilmiş gövde mühendisliği alanında büyük fayda sağlaması bekleniyor

 Yeni Havaalanı Hava Trafik Kontrol Kulesi tasarımları da Pininfarina’dan

İstanbul Yeni Havaalanı Kontrol Kulesi Pininfarina imzası taşıyor
İstanbul Yeni Havaalanı Kontrol Kulesi Pininfarina imzası taşıyor
Bu dev işbirliğinin taraflarından olan Pininfarina İstanbul’un Yeni Havaalanı,“Hava Trafik Kontrol Kulesi’nin de tasarımlarını yapan ünlü İtalyan tasarım şirketi. İkonik bir tasarım firması olan Pininfarina’nın, 85 yıllık tarihi boyunca birçok markayı endüstriyel tasarım anlamında beslediği biliniyor.Bu birleşme ile Avrupa otomotiv pazarının içinden gelen tasarımcıların deneyimlerinden yararlanarak, daha büyük bir pazara erişim şansı ile saflık, yenilik ve sıra dışı bir tasarım ilhamı yaratma hedefleniyor. Ayrıca , otomotiv sektörü dışında ulaşım, uzay ve endüstriyel tasarım konularında da deneyim kazanarak bu sektörlerde de varlığını güçlendirmeyi planlıyor. Öte yandan bu büyük güç birliği, özellikle SUV segmentinin köklü firması SsangYong’ın yeni modellerinin tasarımında da gözle görülür öncü değişimler getirmesi bekleniyor. Bilindiği gibi, dünyada büyük beğeni kazanan SsangYong Tivoli’nın tasarımı da Pininfarina’ya ait.

 

 

İlginizi Çekebilir

En küçük dev SUV: Suzuki Jimny yeniden yollarda

Otomotiv piyasasının en küçük ve en kabiliyetli 4×4’ü Suzuki Jimny uzun bir aradan sonra yeniden …

Güney Koreli SsangYong’un Üretim Rotasında Türkiye’de Var!

60 yıldan bu yana SUV segmentinde üretim yapan 4×4 uzmanı, Güney Kore’nin köklü firması SsangYong …