SON DAKİKA
Ana Sayfa / HANGİ OTOMOBİL? / Kullanıcıların tercihi yine Lexus oldu

Kullanıcıların tercihi yine Lexus oldu

Premium otomobil üreticisi Lexus, ilk kez 1989 yılında Amerika’da satışa başlamasının ardından kısa zamanda yüksek teknolojisi, lüks özellikleri ve kalitesiyle global alanda bilinen bir marka haline geldi.

Lexus markasının dünya çapında aldığı farklı ödüller bunu kanıtlarken, İskandinav kullanıcılardan da yeni bir ödül geldi.

16 yıldır gerçekleştirilen İskandinavya’nın en büyük ve en kapsamlı otomobil araştırması olan AutoIndex’i 6 yıl üst üste kazanan Lexus markası, rekor sonuç elde etti.

Lexus, “Otomobil ve sürücü deneyimi”, “Marka bağlılığı”, “Yetkili Satış ve Satın Alma Deneyimi” ve “Satış Sonrası Hizmetleri” alanlarında en yüksek puanları almayı başardı. Bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından gerçekleştirilen AutoIndex, bu yıl Norveç’te yaklaşık 16 bin, İsveç’te ise 15 binin üzerinde kişi tarafından rastgele seçilen otomobil kullanıcıları üzerinde yapıldı. Araştırmada 23 farklı marka yer aldı ve Lexus 892 puan alarak 6 yıl üst üste birincilik elde etmeyi başardı.

Bununla birlikte Amerika’da 5 yıl Üst Üste En Sorunsuz Marka seçilen Lexus, 11 yıldır JD Power Müşteri Memnuniyeti Araştırması’nda da birincilik elde ediyor. Lexus’un son dönemde aldığı prestijli ödüller arasında LC ile “En İyi Üretim Otomobili Ödülü” ve “En İyi Kabin Tasarımı” gibi unvanlar da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Hyundai IONIQ ile üç farklı alternatif yakıt tipi seçeneği

İstanbul Otomobil Fuarı’nda Türkiye Lansmanı yapılan Hyundai’nin çift motorlu teknolojik ürünü IONIQ modeli Haziran 2017’de Türkiye’de …

İspanyol Güzeli’ne “En İyi Ürün Tasarımı” Ödülü!

SEAT’ın ilk gösterimini Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği Yeni Ibiza, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri …