SON DAKİKA
Ana Sayfa / SPOR / Küçükçekmece’de drift heyecanı

Küçükçekmece’de drift heyecanı

Küçükçekmece Belediyesi, gençlerin boş caddelerde yaptığı drift sporunu sokaklardan güvenli pistlere taşıdı. Avrupa Drift Kulübü ile gerçekleştirilen ve profesyonel pilotların yaptığı drift şovunu izleyen Küçükçekmeceliler heyecanlı dakikalar yaşadı. Ayrıca Halkalı Meydanında showa katılan araçların sergilenmesi de yoğun ilgi gördü.

PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan özel pistte gerçekleşen drift şovunu Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu da Küçükçekmeceli vatandaşlarla birlikte izledi ve drift tutkunlarına müjdeli haberler verdi.

Yakın gelecekte özel bir pist oluşturarak Küçükçekmece ilçesinde bu sporu yapan gençlere destek olacaklarını müjdeleyen Besim Müftüoğlu, “Genç arkadaşlarımız geç saatlerde boş yollarda bu sporu yapmaya çalışıyor. Biz bu tehlikeye kamuoyunun dikkatini çekmek istedik. Tüm sporcu arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

IMG_4517Avrupa Drift Kulübü’nün yöneticilerinden Ahmet Said Özen, “Yıllardır drift aktivitelerini güvenli şekilde yapmak için çabaladık ve artık bunun neticelerini alıyoruz. Küçükçekmece Belediyesi’nin desteği ile bu aktiviteyi gerekleştirdik. Hafta içi olmasına rağmen çok yoğun bir ilgi gördük. Perşembe günü drift show ve Cuma günü Halkalı Meydanı’nda yaptığımız sergi ile driftin Türkiye’de geldiği noktayı göstermiş olduk. Intercity İstanbul Park’ta Ekim ayı içinde yapacağımız ulusalararası drift yarışında yabancı pilotlarla Türk pilotları aynı pistte göreceğiz. Bu gelişmeler bizim emeklerimizin doğru yerlere geldiğini gösteriyor” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi’nin desteğiyle yapılan Drift Şovu ile amaçlanan; caddelerde ve asfalt alanlarda gençlerin kendi araçlarıyla yaptığı driftin tehlikesine dikkat çekerek, bu motor sporunun resmi olarak yapıldığında ne kadar güvenli olduğunu kanıtlamak. Öte yandan drift otomobillerinin caddelerde kullanılan sıradan otomobillerden farklı olduğunu göstermek ve bu konuda eğitim almış yarışan lisanslı pilotları Küçükçekmece’de yaşayan gençlere tanıtmak.

Küçükçekmece Belediyesi ayrıca, Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek olan Intercity İstanbul Park’taki drift yarışına da destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Tuzla’da Karting Heyecanı

Kartingde sezonun 4.yarışı, 26-27 Ağustos hafta sonunda TOSFED organizasyonu ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting …

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …