SON DAKİKA
  • Çarpma testinden 5 yıldız aldı

  • Son 5 yıl içinde üretilen 'En İyi 4x4 Aracı' ödülü

  • Yılın Otomobili 2016

  • ABD Tüketici ödülü:Best Buy Award 2016

  • Kompakt SUV segmentin yeni ürünü: Renegade

  • Yeterli Bagaj Hacmi

  • Panoramik Tavan

  • Konforlu Cockpit

  • Öne çıkan teknolojik donanım

  • 9 vites seçeneği

Ana Sayfa / Jeep / Jeep Renegade ödüle doymuyor!

Jeep Renegade ödüle doymuyor!

Jeep Renegade, performans ve arazi karakteri baz alınarak yapılan testler ve kullanıcı deneyimlerine dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu; son 5 yıl içinde üretilen ‘En İyi 4×4 Araç’ ödülünün sahibi oldu.

FCA (Fiat Chrysler Automobiles), kompakt SUV segmentindeki yeni ürünü Renegade de yeni teknoloji motorları ve maksimum yenilikleri birleştiren özellikleri ile öne çıkıyor.

Dünya genelinde yapılan yılın otomobili ve benzer adlarla yapılan seçmelerde Renegade’in 170 hp güç üreten 2 litre Multijet motorlu 4 tekerlek çekiş sistemine sahip 9 ileri vitesli en üst versiyonu (Jeep Renegade 2.0L Multijet Dizel 9AT 4×4 Trailhawk) baz alındı.

Ödül şampiyonu

 Renegade sırasıyla ‘2015 Yılın Otomobili’-İtalya, ‘2015 En İyi SUV’-İspanya, ‘2015 En İyi SUV’-Coches, ‘Yılın Otomobili 2016’-Brezilya (Autoesporte), ‘2015 En İyi 4×4’-Fransa, ‘Yılın Otomobili 2016’-Yunanistan  ve dünyanın en saygın ödülü olan ABD Tüketici Ödülü “Best Buy Award 2016” ödülünün sahibi oldu.

 Renegade çarpma testlerinden de 5 yıldız aldı

Ödül avcısı Renegade EuroNCAP zorlu çarpma testlerinden de 5 yıldız alarak, rakiplerine fark attı. Yapılan çarpma testleri sonucunda Jeep Renegade, sürücü ve yolcu güvenliğinden 100 üzerinden %87, çocuk yolcu güvenliğinden % 85, yaya güvenliğinden % 65 ve güvenlik donanımlarının işlevselliğinden ise % 74 alarak en büyük ödül olan 5 yıldızın sahibi oldu.

Renegade’i Türkiye’de kaça alırım?

 Renegade Türkiye’de  5 benzinli  ve 3 dizel motorlu seçeneklerle satılıyor. Benzinli başlangıç modeli olan Renegade 1.4L MultiAir2 Turbo Benzinli  MT 4×2 Longitude seçeneğinin anahtar teslimi fiyatı 83.400.-TL, dizel motorlu başlangıç modeli ise 88.375.-TL’ye satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin ilk ağır ticari şanzıman üretimi

Ford Otosan’dan yerli şanzıman üretimi için önemli adım!

Kendi test sistemleri, kontrol ve otomasyon yazılımlarını yapabilecek bir mühendislik gücüne eriştiklerini vurgulayan Ford Otosan …

Honda İ-MMD (Akıllı Çok Modlu Sürücü) teknoloji

Honda’dan yeni bir hibrit teknolojisi

Avrupa’da satışa sunulan ilk hibrit Honda SUV modeli olan Honda CR-V Hybrid, sisteminde var olan güç …