SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / HondaJet Sınıfının En Çok Satan Jeti Oldu

HondaJet Sınıfının En Çok Satan Jeti Oldu

Genel Havacılık Üreticileri Birliği (General Aviation Manufacturers Association –GAMA) verilerine göre Honda Aircraft Company, HondaJet ile 2017 yılının ilk yarısında kendi kategorisinde en çok jet teslimatı gerçekleştiren üretici oldu.

Kara ve deniz endüstrisi dışında Honda Aircraft Company adı altında havacılık endüstrisine yönelik çözümler de üreten Honda, ödüllü ve rekortmen HondaJet ile 2017 yılının ilk yarısında kendi kategorisinde en çok jet teslimatı gerçekleştirerek önemli bir başarıya daha imza attı. Honda Aircraft Company, 2017 yılının ilk altı ayında; ABD, Kanada, Meksika ve Avrupa ülkelerindeki müşteriler olmak üzere toplam 24 adet HondaJet satışı gerçekleştirdi. Müşterilerin talebini karşılamak için üretimi kademeli olarak arttırmaya devam eden şirket, Kuzey Carolina, Greensboro’da bulunan genel merkezde şu an için ayda dört adet HondaJet üretiyor.

“Müşterilerimiz HondaJet’in performansı, konforu ve mükemmel detayları olmak üzere bütün özelliklerinden son derece memnunlar. İleri seviyede teknoloji ürünü sportif bir uçak olan HondaJet, uçak, yüksek hassasiyetli bir spor otomobil gibi.” şeklinde konuşan Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino. “Havacılıkta yeni bir değer yaratmak istiyoruz. Dünyanın dört bir yanında uçan HondaJet’lerin sayısının artmasını umuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Dünyanın en gelişmiş hafif jeti olan HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM) de dahil birçok önemli teknolojik inovasyonu bünyesinde barındırıyor. Sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti olan HondaJet kısa sürede özellikle kurumsal yöneticiler, işletme sahipleri, kurumsal şirketlerin uçuş departmanları, charter şirketleri ve havacılık meraklıları tarafından pazarda kabul gördü.

HondaJet Hakkında 

HondaJet sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti. HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM) de dahil birçok önemli teknolojik inovasyonu bünyesinde barındırıyor. Aerodinamik sürtünmeyi azaltan bu yapı performansı arttırırken yakıt verimliliğine de katkı sağlıyor. Yine OTWEM tasarım kabin içi gürültü seviyesini azaltıyor, zemin gürültüsünü minimize ediyor, bu sınıftaki en geniş kabin ile büyük bagaj kapasitesini mümkün kılıyor ve ayrıca tam donanımlı bir tuvalete imkan tanıyor. İki adet GE Honda HF120 jet motorunun görev yaptığı HondaJet hafif iş jetlerinde kullanılan en sofistike pilot kabini ile donatılmış durumda. Honda tarafından kişiselleştirilen Garmin® G3000 ile donatılan HondaJet, Honda’nın ilk ticari uçağı olup markanın üstün performans, verimlilik, kalite ve değer imajına katkı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

MOOV by Garenta, 2 milyon kiralamayı geçti

Araç paylaşım şirketi MOOV by Garenta, iki yıl gibi kısa bir sürede 100.000’i aşkın kullanıcısıyla …

Yeni Hyundai i20 üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuldu

Hyundai i20, tamamen yenilenen modelle beraber bir takım değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Dizel motora yeni …