SON DAKİKA
Ana Sayfa / CEO CLUB / Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki : Türkiye’ye güvenimiz sonsuz

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki : Türkiye’ye güvenimiz sonsuz

Türkiye pazarına iddiali bir şekilde yeniden sunulan Honda HR-V’nin lansmanında otoaktuel.net ve otoaktuelhaber.com ‘a özel demeç veren Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, Türk insanının 15 Temmuz’da çok önemli ve örnek bir dayanışma örneği sergilediğine vurgu yaparak “Türkiye’ye bizim güvenimiz sonsuz” dedi.

Candaş Kurtay (Dalaman-Muğla)

Türkiye’deki yatırımlarımız durmadan sürecek

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, otoaktuel.net ve otoaktuelhaber.com ‘a verdiği özel demeçte, Türkiye’deki yatırımlarının devam edeceğini belirterek, “123 milyonluk ek yatırımla 10. Nesil Yeni Honda Civic‘i Türkiye’de üretmeye başlıyoruz. Deneme üretimlerimiz bitti. Her türlü test başarılı bir şekilde sonuçlandı. Bunun için 500 kişilik yeni bir istihdam sağladık bu kademeli olarak sürecek, ilk etapta önümüzdeki yılın sonuna kadar yıllık 35 bin üretim yapacağız, bunu 50 bine yükseltmek için 2 vardiya ile üretim yapacağız. Yeni Civic Sedan‘ı birçok ülkenin yanı sıra Afrika kıtasına da ihracata başlıyoruz. Türkiye pazarında da yeni Civic Sedan’la çok iyi bir ivme kazanmayı bekliyoruz” dedi.

“Darbe girişiminden sonra Fransız teknisyen kaçtı!”

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, Türkiye’de yaşayıp Türkiye’nin bir parçası oldukları için; olup bitenleri daha iyi anladıklarını belirterek, “Türkiye, her türlü olumsuzluğu kısa sürede giderme kapasite ve alt yapıya sahip bir ülke. O nedenle yapılan olumsuz eleştiriler anlamsız. Türkiye güçlü bir ekonomiye sahip. Size bizzat yaşadığımız bir olayı anlatayım. Yeni üretimimiz Honda Civic Sedan‘ın testleri için bir Fransız teknisyen getirmiştik. Darbe girişimi oldu, OHAL ilan edildi, bizim getirdiğimiz Fransız teknisyen apar topar adeta kaçarcasına gitti. Oysa gittiği yer Fransa’da da OHAL var. Onun için olup bitenleri iyi anlayıp, öyle yorumlamak lazım” dedi.

İlginizi Çekebilir

Jeep Compass 4xe Türkiye’de!

Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep; performans ve keyifli sürüş geleneğini bir arada …

İlk dokuz ayda Ekspertiz Sektörü rekor kırdı

2020 yılının Ocak-Eylül dönemini kapsayan ilk 9 ayda 5 milyon aracın  yüzde 80’ine ekspertiz yapıldı! …