SON DAKİKA
Ana Sayfa / Honda / Honda, Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil markası

Honda, Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil markası

Honda global pazarda geçtiğimiz yıl pazar payını yüzde 9 oranında artırarak, toplam 4,8 milyon adet otomobil sattı. Konuya ilişkin görüşlerini açıklayan Honda Türkiye’nin yeni Başkanı Takuya Tsumura “2016 Honda açısından çok başarılı bir yıl oldu”dedi.

“Kurulduğumuz günden bu yana, Honda olarak insanların hareket kabiliyetlerini artırmak ve mutlu olmalarını sağlamak için ileri mühendisliğimizi ve teknolojimizi kullanıyoruz. Bu doğrultuda Honda, son iki yıldır ürün yelpazesini yeniledi ve yeni modellerle genişletti” diyen Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura sözlerini şöyle sürdürdü:

Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil markası olmayı başardık

İlk olarak 2016 yılı küresel başarılamızın değerlendirmesi ile başlamak istiyorum. Şunu söylemeliyim ki 2016 Honda açısından çok başarılı bir yıl oldu. 2015 yılına kıyasla dünya çapında %9‘luk bir artışla 4.8 milyon otomobil sattık. Otomobil satışlarına ek olarak, 17.5 milyon motosiklet ve 6 milyon güç ürünü satışı ile 2016 yılında yaklaşık 28 milyon yeni mutlu Honda müşterisi yaratmış olduk. Ayrıca Avrupa ve EFTA pazarlarında %20,8 büyüme gerçekleştirerek Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil markası olmayı başardık.

Yeni Civic Sedan ile yeni bir dönem başlattık

Ekim ayında satışa sunduğumuz ve müşterilerimizin büyük bağenisini kazanan Yeni Civic Sedan ile yeni bir dönem başlattık. Yeni Civic Sedan 2016 yılında satışta olduğu yaklaşık 2 buçuk ay içerisinde 6 bin 623 adet, 2017 yılının ilk üç ayında da 4 bin 869 adet satışa ulaşarak büyük bir başarıya ulaştı. Bu sonuçlar ile 2017 yılının ilk üç ayında pazar payımızı %5,1’e yükselttik. Benzin, LPG ve 1,5 turbo motor ile geniş bir müşteri profiline hitap eden Civic Sedan, müşterilerimize beklentilerin ötesinde deneyimler yaşattı.

İhracat pazarlarında da Civic Sedan’a yoğun talep var

Mart ayı sonu itibari ile de C sedan segmentinde pazar payımız %15’e ulaşarak model sıralamasında üçüncü olduk. Sadece Türkiye’deki satışlarımızla değil, aynı zamanda ihracat pazarlarında da Civic Sedan’a olan talep de üretim rakamlarımızı arttırmamızı sağlıyor.
Ve bugün, Honda mühendisliğinin ileri teknoloji ve sportif yönünü gösteren iki yeni modelimizi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

İlginizi Çekebilir

Nissan-Renault İttifakı 6 ayda 5,27 milyon araç sattı

Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors’un toplam satışları 1 Ocak-30 Haziran tarihlerini kapsayan 2017 yılının ilk …

Pick-up dünyasının yeni yıldızı:Mercedes-Benz X-Serisi

 X-Serisi aracılığıyla pick-up dünyasına giren Mercedes-Benz, yeni aracında da tasarım, konfor, sürüş dinamizmi ve güvenlik …