SON DAKİKA
Ana Sayfa / GÜNCEL / Küçük SUV sınıfının ilk temsilcisi Honda HR-V yeniden Türkiye’de
 • Yeni Honda HR-V

  Türkiye’de satışa sunulan yeni Honda HR-V’ye, başlangıç seviyesi olan Premium’da 1.5 litrelik benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzıman seçildiğinde 89 bin 900 TL’ye sahip olmak mümkün.

 • Performans ve yakıt ekonomisi

  Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor.

 • HR-V: Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım

  Küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor.

 • Bagaj kullanımına yeni bakış açısı

  Arka koltuk sırtlıkları öne doğru katlanırken oturma minderleri aşağıya doğru alçalıyor. Böylece 1.845 mm uzunluğunda tamamen düz bir yükleme zemini elde edilebiliyor

 • Sihirli Koltuklarla üç farklı kullanım düzeni

  Arka koltuk sırtlıkları dışında ön yolcu koltuğunun sırtlığı da katlanıyor. Bu ise 2.445 mm uzunluğunda bir yükleme zemini kullanıma sunuyor.

 • Değişken CVT otomatik şanzıman

  1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor.

 • 6 ileri manuel şanzıman

  1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor.

Küçük SUV sınıfının ilk temsilcisi Honda HR-V yeniden Türkiye’de

Bir MPV kadar geniş ve fonksiyonel iç mekan sunarak küçük SUV sınıfını yaratan Honda HR-V ayrıca birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor.

Dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda HR-V, Honda markasının 1999 yılında yarattığı küçük SUV segmentinin ilk temsilcisi olmuş ve üretiminin 2007 yılında sona ermesine kadar sadece Avrupa’da 110 bin adedin üzerinde satışa ulaşarak efsane haline gelmişti. Yeni Honda HR-V, Honda’nın modern yüzü, gelişmiş teknolojileri ve fonksiyonel özellikleriyle farkını ortaya koyuyor.

 Honda HR-V: 2 motor, 2 şanzıman ve 3 donanım seçeneği

Türkiye’de satışa sunulan yeni Honda HR-V’ye, başlangıç seviyesi olan Premium’da 1.5 litrelik benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzıman seçildiğinde 89 bin 900 TL’ye sahip olmak mümkün. Yaşamın hiçbir anından ödün vermeyi gerektirmeyen HR-V, tek kapılı bir otomobilin sportif hatlarıyla bir SUV’un kullanışlılığını ve güven veren sağlam yapısını bir arada sunuyor. Yeni Honda HR-V’nin giriş seviyesi olan Premium versiyonunda Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor. Elegance ve Executive donanımlarda ise Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, 7 inçlik dokunmatik ekranlı Honda CONNECT multimedya sistemi, navigasyon, katlanan yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi standart olarak yer alıyor. Özel bir HR-V’ye sahip olmak isteyenlere Executive seviyesinde anahtarsız giriş sistemi ve çalıştırma düğmesi, ışığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar, deri-kumaş kaplı koltuklar, gündüz yanan LED farlar, tavan rayları, açılabilir panoramik cam tavan, karartılmış arka camlar ve 17 inçlik jantlar sunuluyor.

Performans ve yakıt ekonomisini birlikte sunan motorlar

Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor. Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor. Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor. Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5,6 lt/100 km’lik tüketim değerlerine erişilebilirken otomatik şanzımanda 5,2 lt/100 km’lik tüketime ulaşılabiliyor. Dizel motorla donatılmış yeni HR-V, 4,0 lt/100 km’lik tüketim değerine sahip. Önden çekişli HR-V’nin manuel şanzımanlı versiyonları 192 km/s’lik maksimum hızda seyredebiliyorken CVT otomatik şanzımanlı versiyonlar maksimum 187 km/s’lik hıza çıkabiliyor.

HR-V: Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım

Küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor. MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekan sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini biraraya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor.

Taze ve yenilikçi bir ürün olarak geliştirilen yeni Honda HR-V, aynı zamanda kullanıcıya ve ailelere günlük kullanım kolaylığı da sunuyor. Coupe benzeri bir siluet ortaya koyan yeni Honda HR-V, güçlü burun tasarımı ve kaslı yan gövde detaylarıyla güçlü ve karakteristik bir görünüm ortaya koyarken, tasarıma ve stile önem veren hedef kitlede heyecan uyandırıyor.

Honda tasarımcıları sınıf lideri genişlik ve kullanışlılık ile heyecan uyandıran görsel dinamizm ve estetiği bir arada sunan bir iç mekan geliştirmek üzere hareket etti. İç mekan yapısıyla MPV segmentine has genişlik ve kullanışlılık özelliklerini crossover segmentine taşıyan Honda HR-V, aynı zamanda son derece atak ve dinamik bir his uyandırıyor.

yeni-honda-hr-v

Ortalama bir sedan ile kıyaslandığında 100 mm kadar daha yüksek olan göz hizası sayesinde güven duygusunu arttıran Honda HR-V, aynı zamanda geniş görüş açısıyla sürüş güvenliğine de katkı sağlıyor. Yüksek zemin ve oturma pozisyonu sayesinde biniş-inişler de kolaylaşıyor.

Sihirli koltuklarla bagaj kullanımına yeni bakış açısı

Honda HR-V’nin sunmuş olduğu geniş ve kullanışlı iç mekanı mümkün kılan en önemli unsur ortada konumlandırılan yakıt deposu. Alan verimliliğini arttıran bu yenilikçi çözümde yassı yakıt deposu ön koltukların altında konumlandırılıyor. Böylece arka koltukların altında alan yaratılıyor. Bu alan çoğu Honda modelinde de kullanılan Honda’nın Sihirli Koltuklarını yerleştirme imkanı sunuyor.

Sihirli Koltuklar sayesinde 60:40 oranında iki parça halinde katlanan arka koltuklar farklı kullanım imkanları ve bununla birlikte son derece fonksiyonel bir iç mekan sunuyor. Standart oturma düzeni dışında Sihirli Koltuklarla üç farklı kullanım düzeni oluşturmak mümkün.

Bunlardan ilkinde arka koltuk sırtlıkları öne doğru katlanırken oturma minderleri aşağıya doğru alçalıyor. Böylece 1.845 mm uzunluğunda tamamen düz bir yükleme zemini elde edilebiliyor. Bir diğer kullanım düzeninde arka koltuk oturma minderleri sırtlığa doğru yukarıya kalkarak sabitleniyor. Böylece ön koltukların arkasında yüksek nesneleri taşımak üzere 1.240 mm yüksekliğinde boş bir alan elde edilmiş oluyor. Üçüncü ve son düzende arka koltuk sırtlıkları dışında ön yolcu koltuğunun sırtlığı da katlanıyor. Bu ise 2.445 mm uzunluğunda bir yükleme zemini kullanıma sunuyor.

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki-Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer
Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki-Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer

İsmail Sümer: Markamız en özel dönemi yaşıyor

Honda HR-V basın toplantısında açıklamalarda bulunan Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer, “Kuruluşumuzdan bu yana Honda olarak teknolojiyi insanların hayatını kolaylaştırmak ve eğlenceli hale getirmek için kullanarak, tutkuyla, farklı ürünler üretiyoruz. Son iki yıldır yeni ürünlerimizle de pek çok heyecana şahitlik ettik. Bu heyecanı gerek Honda çalışanlarının gerek Honda ürünlerini satanların ve özellikle Honda markalı bu ürünlere sahip olan herkesin paylaştığını görüyoruz. Markamız 2015 yılından bu yana tam 6 yeni modelle tarihinde en özel dönemi yaşıyor. Sunduğumuz bu ürünlerin her biriyle de müşterilerimizin tüm beklentilerini karşılamış oluyoruz. Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V’nin bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik tasarımıyla crossover segmentine yeni ve benzersiz bir seçenek olacağına inanıyoruz. Yeni Honda HR-V, bir MPV kadar geniş ve fonksiyonel iç mekan sunarken ayrıca birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor. Görüldüğü üzere Honda’nın yeni nesil araçlar serisinin bir parçası olan Honda HR-V yeniden müşterilerimizin beğenisine sunulurken Honda, hayata geçirdiği yenilikler, müşterilerinin yaşamını daha iyi kılmak için geliştirdiği teknolojilerle Honda sahibi olmaktan gurur duyan müşteriler yaratmaya devam ediyor” dedi.

RAKAMLARLA KISACA HONDA:

Soichiro Honda tarafından 1948 yılında kurulan ve sadece 2015 yılında 27 milyondan fazla müşteriye ulaşan Honda 4.7 milyon otomobil, 17.1 milyon motosiklet ve 6 milyon güç ürünü satışı gerçekleştirdi. Son iki yılda yeni ürünleriyle otomobil tutkunlarına ulaşan Honda, Autoshow 2015 Fuarı’nda bu heyecanını “Her şey şimdi başlıyor” sloganıyla müşterilerine duyurmuş ve yeni Civic Type R, Jazz, HR-V, dizel otomatik seçeneğiyle yeni CR-V ve NSX modellerini sergilemişti.

İlginizi Çekebilir

Toyota geleneksel ‘Sonbahar Servis Günleri Kampanyası’ başlıyor

Toyota sahipleri avantajlarla dolu geleneksel ‘Servis Günleri Kampanyası’ ile yaklaşmakta olan kış aylarına “bakımlı ve …

Suzuki, Temiz Okyanus Projesi’ni taçlandırdı

Denizlerdeki plastik atıkların doğru bir şekilde toplanmamasından kaynaklanan çevre kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalarını hızlandıran …