SON DAKİKA
Ana Sayfa / Lastik / Goodyear, Ultra Ultra Yüksek Performans segmentine geri döndü
Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikleri

Goodyear, Ultra Ultra Yüksek Performans segmentine geri döndü

Yeni geliştirilen Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Porsche 911 GT2 RS ve Porsche 911 GT3 RS modellerinde test edilerek onaylandı. Bu lastikler Goodyear’ın Ultra Ultra Yüksek Performans (UUHP) segmentine geri dönüşünün göstergesi niteliğinde oldu. 

İtalya’daki Nardò Porsche Test pistinde belirlenen tur zamanları yeni Eagle F1 SuperSport RS ‘in gelişiminin son aşamasıydı. Bu lastikler Goodyear’ın Ultra Ultra Yüksek Performans (UUHP) segmentine geri dönüşünün göstergesi niteliğinde oldu. Goodyear Orjinal Ekipman Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Yönetici Direktörü Nick Harley konuya dair: “SuperSport RS’nin gelişim aşamasında dünya rekortmeni Ultra Ultra Yüksek Performans lastikleri üretebilmek için yetenekli mühendislik ekiplerimizin ve dünya standartlarındaki geliştirme tesislerimizin gücünü kullandık.Bu lastik, günümüzde yollardaki ve araç üreticisinin portföyündeki en özel aracın performans ve yol tutuş özelliklerini güçlendirmek için tasarlandı” dedi.

Goodyear Eagle F1 SuperSport RS

Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastiklerini araçlardan daha üstün performans elde edilebilmesi amacıyla Porsche Motorsport için özel olarak tasarladı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Xavier Fraipont lastiklerin yapabilecekleriyle ilgili şunları ifade etti: “Motorsporları açısından Goodyear büyük bir mirasa sahiptir. Şimdi tüm bu tecrübe ve bilgi birikimimizi üst düzey performans gösteren süperspor otomobillerin performans seviyelerini artırmak amacıyla Avrupa’da geliştirilen yeni Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikleri için bir araya getirdik.”

Yüzlerce mühendis, bilim insanı ve teknisyenin yeni malzemeler, lastik sırt desen tasarımları ve üretim teknikleri üzerinde çalıştığı Hanau’daki (Almanya) Geliştirme Merkezinin geniş kapsamlı ve ayrıntılı gelişim teknolojilerinden yararlanılarak geliştirilen Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Ultra Ultra Yüksek Performans piyasasına birçok çarpıcı yenilik kazandırdı:

Sırt desen tasarımındaki güçlü öğeler azaltılmış lastik sırtı derinliğiyle birleştirilerek saf bileşenlerle kuru yol tutuş özelliği en üst seviyeye çıkarılmıştır. Bu durum g-kuvvetlerini en üst seviyeye çıkarırken olağanüstü viraj koşullarında lastik sırtı deseninin bütünlüğünü korumaktadır. Bu sayede sürücülerin hem maksimum yol tutuş hem de son derece hassas direksiyon deneyimi tecrübesi yaşamaları mümkün olmaktadır.

Adapte edilmiş lastik yapısı Goodyear’ın tecrübesini ortaya koyarken Eagle F1 SuperSport RS lastiklerinin gelişmiş bir lastik profili çizmesini sağlamaktadır. Bu lastik serisi temas yüzeyini artırmanın yanı sıra güçlü Aramid sargılar sayesinde farklı sürüş koşullarında ve hız seviyelerinde basınç dağılımını sabit tutmaktadır.

Son olarak, lastik omuzlarına doğru uzanan sırt deseni, tüm yanal kuvvetleri ileterek, zorlu virajlarda olağanüstü güvenlik sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bridgestone Teknolojisi’ne ödül

Bridgestone Examation Teknolojisi, Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonu Seçildi Dünya lastik devi Bridgestone, 2016 yılında endüstriye …

Continental Yılın Lastik Üreticisi Seçildi

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçisi Continental, Tire Technology International tarafından yılın …