SON DAKİKA
Ana Sayfa / OFF-ROAD / Düzce Off-Road yarışları izleyenlerin nefesini kesti
????????????????????????????????????

Düzce Off-Road yarışları izleyenlerin nefesini kesti

Düzce Safari ve Off-Road Kulübü (DÜSOFF) ile ExxonMobil yetkili distribütörü Yaşar Petrol tarafından Mobil 1 sponsorluğunda düzenlenen off-road şenlikleri Düzce Çilimli’ye bağlı Tepeköy’de gerçekleştirildi. İlk gününde bayanların off-road ve ATV yarışları, ikinci gününde ise erkeklerin 4 klasmandaki mücadeleleri nefes kesti.
Turnuvanın ‘Bayanlar Kategorisi’nde Anatolya Off-Road Kulübü adına yarışan Handegül Turunç birinci, İlknur Akın ikinci ve Suzan Yelman da üçüncü oldu. Erkeklede ise S-1 klasmanında Sakarya 54 Otomobil Sporları’ndan Erdem Yazgan, S-2 klasmanında Ereğli Karadeniz Off-Road Kulübü’nden Alper Alpago, S-3’te Konya’dan Haceli Şam ve S-4 klasmanında Körfez Off-Road’dan Ali Özdemir kupayı kaldıran isimler oldu. Turnuvanın ardından gerçekleştirilen törende klasman birincilerine ve ikincilerine kupalar verildi. Tüm yarışmacılara bagaj havuzu hediye edildi.
 YARIŞLARA 300 ARAÇ KATILDI
Çilimli Tepeköy’de yer alan pistin off-road yarışları için Türkiye’deki en uygun pistlerden biri olduğunu belirterek off-road şenlikleri hakkında bilgiler veren DÜSOFF Başkanı Mehmet Albayrak, “Geçen yıl, off-road şenliklerinin ilkini düzenlerken, etkinliği gelenekselleştireceğimizi söylemiştik. Bu yıl da ikincisini düzenledik. Türkiye’nin birçok bölgesinden konuk ağırladık. Bu yıl misafir sayımız beklentimizin üzerinde oldu; yarışa 300 araç katıldı. Artık sadece Düzce’de değil bütün Türkiye’de off-road yarışlarına ciddi bir ilgi var” dedi.

????????????????????????????????????

İlginizi Çekebilir

Renault Sport Formula 1 Takımı performansı yakaladı!

Renault Sport Formula 1 Takımı, Nico Hülkenberg’in Pirelli Belçika Grand Prix’sinde altıncı olmasıyla birlikte, bu …

Castrol Ford Team Türkiye: Şampiyonluğa Bir Adım Kaldı!

Türkiye’nin en çok şampiyon olan ralli takımı ve Avrupa Ralli Şampiyonası lideri Castrol Ford Team …