SON DAKİKA
Ana Sayfa / SPOR / Çankaya Tırmanma Yarışı’nda saniyeler konuştu

Çankaya Tırmanma Yarışı’nda saniyeler konuştu

2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın beşinci yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Çankaya Kömürler mahallesindeki yeni parkurda düzenlendi…

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen, 2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 5. ayağı bu yıl yeni bir parkurda, Bursa, İzmir, Ankara ve Antalya illerinden 14 sporcunun katılımıyla Çankaya’da gerçekleştirildi.

Antrenman çıkışları ile başlayan organizasyon, Çankaya Kömürler mahallesinde yer alan 6.2 kilometre uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden koşuldu. Otomobillerin motor hacimleri ve teknik özelliklerine göre 4 ayrı kategoride mücadele ettiği organizasyon sonunda, Bursalı sporcuların podyumu oluşturduğu Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Ülkü Motorsport pilotu Engin Apaydın birinciliği kazanan isim oldu. Benzer bir araçla Burak Başlık ikinciliğin sahibi olurken podyumun üçüncü basamağında ise Fiat Palio ile Taner Oruç yer aldı.

Kategori 2’de Ülkü Motorsport adına Fiat Punto S1600 ile İzmirli sporcu Galip Atar günün en hızlısı olurken, Renault Clio Williams ile Bursalı Semih Erkal ikinciliği ve Opel Astra GSI ile Ankaralı Cem Şit üçüncülüğü kazandılar.

Sadece iki sporcunun mücadele ettiği Kategori 3’de Ankaralı genç sporcu Refik Bozkurt Renault Sport Clio ile birinciliğe uzanırken, onu şampiyonadaki en yakın rakibi Honda Civic Type-R FN2 ile Bursalı İsmet Toktaş izledi.

Kategori 4’te podyumun en üst basamağındaki isim, bu yarışta da yine değişmedi. Ülkü Motorsport adına Porsche 997 GT3 ile yarışan Ümit Ülkü hem kategorisini, hem de “Günün En İyi Zamanı” ödülünü kazanarak, sezon bitmeden matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyen isim oldu. Bu kategoride ikinciliği ise Fiat Punto S1600 ile Antalya’dan Hakan Yuva elde etti.

OdulToreni (17)

 

 

İlginizi Çekebilir

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …

Yeşil Bursa Rallisi’nde Skoda Fabia R5 Farkı!

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı olan 42.Yeşil Bursa Rallisi BC Vision Motorsport adına Skoda …