SON DAKİKA
Ana Sayfa / Pist / Borusan Otomomotiv Motorsport Avrupa Şampiyonluğu için start alıyor

Borusan Otomomotiv Motorsport Avrupa Şampiyonluğu için start alıyor

Geçtiğimiz sezon İtalya 3H Endurance Champions Cup’ta ve Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup’ta şampiyonluk elde eden Borusan Otomotiv Motorsport 2017 sezonunda pistlerdeki 10. yılını kutlayacak ayrıca bu yıl Avrupa’daki yarışlara şampiyonluğunu korumak için gidecek.

2008 yılında Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulan Borusan Otomotiv Motorsport 2017 sezonunda pistlerdeki 10. yılını kutlayacak.

Kurulduğu yıldan itibaren ara vermeden ulusal ve uluslararası yarışlarda boy gösteren BOM 4 kıtada, 20 ülkede, 32 farklı pistte, 301 yarışta start almış ve bu yarışların 295’inde finişe ulaşarak toplamda 15 Şampiyonluk gibi önemli bir başarı yakalamıştır.

borusan-motorsport-podyum

Milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter, Kaan Gürgenç, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile 2017 yılında da Avrupa’nın önemli pistleri olan Mugello, Brno, Misano, İmola ve Vallelunga’da mücadele edecek olan ekip sezona bir Türk yarış takımı için yeni bir söylem olan “Sadece şampiyon olmaya değil, şampiyonluğumuzu korumaya gidiyoruz” parolası ile başlayacak.
7-8 Nisan günlerinde İtalya’da bulunan Mugello Yarış Pisti’nde sezonun ilk yarış startını alacak olan BOM sezonu BMW Z4 GT3 yarış otomobili ile GOLD kategorisinde takip edecek. Geçen sezon 6 ülkeden 44 sporcunun mücadele ettiği ve BOM’un hem kategorisini hemde genel klasmanı kazanarak Şampiyon olduğu Enduranceserisinde bu sezonda hedefleri kazanmak olacak.
Takım pistlerde Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda, Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit desteği ile mücadele edecek.

İtalya 3H Endurance Champions Cup Yarış Takvimi

07-08-09 Nisan Mugello İTALYA
09-10-11 Haziran Brno ÇEK CUMHURİYETİ
14-15-16 Temmuz Misano İTALYA
29-30-01 Ekim İmola İTALYA
10-11-12 Kasım Vallelunga İTALYA

İlginizi Çekebilir

İstanbul Tuzla’da Karting Heyecanı

Kartingde sezonun 4.yarışı, 26-27 Ağustos hafta sonunda TOSFED organizasyonu ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting …

Ralli Parkurlarında Gençlik Rüzgarı Sürüyor

Yeşil Bursa Rallisi’nde Gür-Ünlü Ekibi ‘Renç Koçibey Kupası’nda göz doldurdu. Türkiye Otomobil Sporları’nda 2. kuşak …