SON DAKİKA
Ana Sayfa / Manşet / Nissan GT Academy, Uluslararası Proje Kategorisi’nde ödülün sahibi oldu

Nissan GT Academy, Uluslararası Proje Kategorisi’nde ödülün sahibi oldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği 15’inci Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödüllleri sahiplerini buldu. Nissan’ın Türkiye ayağını düzenlediği GT Academy, Uluslararası Proje Kategorisi’nde ödülün sahibi oldu

İletişim sektörünün önde gelen ödülleri arasında yer alan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 15’inci kez sahipleriyle buluştu. Uluslararası Proje Kategorisi kazananı açıklandığında sahnede, gerçek bir yarış pilotu olma hayali kuran herkese bir şans tanıyan Nissan ekibi boy gösterdi.

18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi olan herkesin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan GT Academy, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları aradı. 2015 yılının Nisan ve Ağustos ayları arasında gerçekleştirilen projede online ve saha etkinliklerinde en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10’ar yarışmacı Türkiye finallerine katıldılar. Farklı bölgelerinden gelen 20 finalistten en iyi altısı, İngiltere, Silverstone’daki yarış kampında Meksika, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Afrika takımlarına karşı Türkiye takımını oluşturdu. Uluslararası Yarış Kampı’nda pist yarışları, fiziksel ve mental değerlendirmeler sonunda Avustralyalı Matthew Simmons, hem Nissan Sürücü Gelişim Programı’na katılmaya hem de Ocak 2016’da koşulan Dubai 24 Saat Yarışı’nda mücadele etmeye hak kazandı.

Nissan Motor Company Hakkında

Merkezi Japonya’nın Yokohama kentinde bulunan Nissan Motor Co. Ltd. Japonya’nın en büyük ikinci otomotiv şirketidir. Renault-Nissan İttifakı’nın bir parçası olan ve dünya genelinde 244 bin 500’den fazla çalışanı bulunan Nissan, 2015 yılı içinde 5.42 milyon araç satış gerçekleştirip, 12.23 trilyon Japon Yeni (109,8 milyar dolar) gelir elde etti. Nissan, Infiniti ve Datsun markaları altında atmıştan fazla modelden oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahip olan Nissan Motor Co. Ltd. sıfır emisyonlu mobilite konusunda da dünya lideri konumundadır. Nissan’ın bu alandaki dominant modeli LEAF dünyanın geniş kitlelere yönelik tamamen elektrikli ilk araç olma özelliğini taşıyor. LEAF aynı zamanda sıfır emisyonlu araç segmentinde sahip olduğu yaklaşık yüzde 50 pazar payıyla tarihin en çok satılan elektrikli modeli unvanına sahiptir.

Avrupa’da Nissan

Nissan; Avrupa’da üretim yapan Japon otomotiv firmaları içerisinde Avrupa’da en kapsamlı yaygınlığa ve istihdama sahip olan üretici firmalardan biridir. Yerel bazlı tasarım, AR-GE, üretim, lojistik, satış ve pazarlama operasyonlarında 17 bin 600’den fazla personel istihdam etmektedir. Nissan’ın İngiltere, İspanya ve Rusya üretim tesislerinde geçtiğimiz yıl; mini MPV, ödüllü Crossover, SUV, ticari araçlar ve ‘en popüler elektrikli araç’ olan Nissan LEAF de dahil olmak üzere 675 binden fazla araç üretilmiştir. Avrupa’da 23 yenilikçi ürünüyle, başta İngiltere ve Rusya olmak üzere Almanya, Fransa ve İtalya gibi önemli pazarlarda başarıyla yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Pirelli ralli lastikleri

Pirelli, Türkiye’de ürettiği ralli lastiklerini tanıttı

Pirelli, Türkiye’de İzmit’teki motor sporları tesisinde üretilen, son nesil Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) lastiklerini Sardinya’daki …

hyundai i20 N

Hyundai i20 N: Yüksek performans ve dinamik teknoloji

İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentine heyecan getiriyor. i20 WRC …